دهان و دندان

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

مراقبت بعد از ایمپلنت

بعد از انجام جراحی ایمپلنت نیاز به یکسری مراقبت های بعد ایمپلنت دندان  وجود دارد . برای بهبود و ترمیم دندان جراحی شده می بایستی مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان انجام داد. در ادامه با آرسینه همراه باشید.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان هم مانند مراحل ایمپلنت دندان و همچنین عمر ایمپلنت دندان نقش بسیار مهمی دارند. چند عنصر رایج که در دندانپزشکی دندانپزشک ایمپلنت دندان شما دنبال آن خواهد بود عبارتند از:

محافظت با استخوان کافی

از آن جایی که ایمپلنت‌های دندانی به استخوان فک جوش می‌خورند تا تکیه گاه دندان باشد، تراکم استخوان کافی و کیفیت آن یکی از مهم ترین الزامات موفقیت ایمپلنت دندانی است. کودکان اغلب برای ایمپلنت دندانی واجد شرایط نیستند زیرا استخوان‌های آن‌ها به اندازه کافی رشد نکرده‌اند. گرافت استخوان یا مینی ایمپلنت گاهی اوقات برای بیمارانی که محافظت کافی از سوی استخوان ندارند در نظر گرفته می‌شوند.

سلامت کلی مناسب

از آن جایی که دندانپزشکی ایمپلنت نیاز به یک فرآیند جراحی دارد، مهم است که شما در سلامت کلی خوبی باشید. بیمارانی که سیگار می‌کشند، الکل مصرف می‌کنند یا مبتلا به دیابت هستند، معمولا میزان موفقیت کمتری در ایمپلنت‌های دندانی دارند، زیرا این مسائل می‌توانند سلامت دهان را کاهش داده و بر روند بهبودی ایمپلنت تاثیر بگذارند.

مراقبت های بعد از ایمپلنت

لثه‌های سالم

لثه‌های سالم برای محافظت از ایمپلنت‌های دندانی جدید لازم است زیرا با استخوان فک جوش می‌خورند. بیماران مستعد خطر بالای بیماری پریودنتال (لثه) اغلب نارسایی ایمپلنت دندان را تجربه می‌کنند.

تعهد به بهداشت دهان

ایمپلنت دندان نیاز به بهداشت دهان و دندان عالی دارد. تعهد به مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه، همراه با مراجعه دوره ای به دندانپزشک، بسیار مهم است. به یاد داشته باشید که این عادت‌های بهداشتی برای حفظ سلامت و قدرت دندان‌های طبیعی شما بسیار مهم است.

عدم کشیدن دندان‌ها روی هم

اگر در مبارزه با بروکسیسم یا دندان قروچه مشکل دارید، به دندانپزشک ایمپلنت دندان خود صحبت کنید. نشان داده شده است که این مسئله میزان موفقیت دندانپزشکی ایمپلنت را کاهش می‌دهد.

تبلیغات متنی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا