دهان و دندان

عمر و دوام ایمپلنت‌ دندان چقدر است؟

عمر و دوام ایمپلنت‌ دندان چقدر است؟

عمر و دوام ایمپلنت : در این بخش میخواهیم در مورد عمر و دوام ایمپلنت دندان مطالبی را منتشر کنیم همانطور که می دانید عمر و دوام ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد اما با مراقبت و رعایت کردن می توانید عمر و دوام ایمپلنت دندان را افزایش دهید با آرسینه همراه باشید.

 

خوشبختانه امروزه ایمپلنت دندان ، روبرو شدن با مشکلات بی دندانی را بسیار آسان کرده است. از دست دادن یک یا چند دندان، مشکلی است که برای بسیاری از انسانها سخت و حتی غیرقابل تحمل است، اما به دلایل متعدد احتمال روبرو شدن با عارضه ی بی دندانی وجود دارد. مشکلی که تا چندی پیش راهی جز استفاده از دتدان های مصنوعی نداشت. این دندان ها به دلیل شکل ظاهری و مشکلات دیگری که داشت، رضایت مریض را جلب نمی کرد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان نوعی پایه تیتانیومی سازگار با سلول های بدن است. از ایمپلنت های دندانی به عنوان جایگزینی مناسب و دائمی به جای یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود. پس از قراردادن ایمپلنت توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک، با استخوان سازی سلول های استخوان ساز در سطح ایمپلنت، استخوان فک به ایمپلنت جوش می خورد. فرآیند جوش خوردن معمولا 3 تا 4 ماه طول کشیده، سپس قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده و بر روی پایه قرار می گیرد.ایمپلنت دندان چیست؟

از دست دادن یک یا چند دندان تاثیر به سزایی در چهره و مهم تر از آن در روحیه و اعتماد به نفس افراد دارد. با استفاده از ایمپلنت های دندانی میتوان علاوه بر بازیابی توانایی جویدن طبیعی، چهره طبیعی و زیبایی لبخند را نیز به فرد بازمی گرداند. کاشت ایمپلنت در خانم ها از سن 15 سالگی و در آقایان از سن 18 سالگی امکان پذیر است.

عمر ودوام ایمپلنت

عمر و دوام ایمپلنت‌های دندان چقدر است؟

عمر و دوام ایمپلنت‌ ها بسته به مراقبت شما دارند. اگر از ایمپلنت به خوبی مراقبت نکنیم در نهایت روی آن جرم بسته و اگر درمان نکنیم منجربه عفونت لثه، ورم و خونریزی می‌شود. ایمپلنت‌هایی که به خوبی مراقبت شوند به دو شرط مانند دندان‌های طبیعی عمر کرده و یا حتی همیشگی خواهند بود، اول این‌که در استخوان‌فکی که شرایط مناسب را داشته کار گذاشته شوند ودوم ازکیفیت بالایی برخوردار باشند.

همان‌طور که هرازگاهی دندان‌های طبیعی ممکن است نیاز به ترمیم‌هایی از قبیل روکش یا پر کردن‌ دندان داشته باشند ایمپلنت‌ها نیز بعد از سال‌ها ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشند. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ایمپلنت‌ها درآینده درسال حتما یک‌بار برای چکاپ به دندانپزشک مراجعه کنیم تا عمر و دوام ایمپلنت دندان بیشتر شود.

تبلیغات متنی
دکمه بازگشت به بالا