پوست و مو

معایب و مزایای استفاده از ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل چیست؟

ماینوکسیدیل چیست ؟ یک داروی مفید برای درمان ریزش موی 35 میلیون مرد با ریزش موی مدل مردانه یا همان طاسی ارثی است. 35 میلیون مرد در امریکا که طاسی مدل مردانه دارند از 2 داروی تقویتی برای مقابله با ریزش مو استفاده می کنند که ماینوکسیدیل یکی از انها است. در برخی مردان استفاده از دارو یک یا 2 بار در روز در همان اوایل شروع ریزش مو می تواند باعث توقف ریزش مویشان شود. حتی اگر فرد خوش شانس باشد می تواند باعث تحریک رشد موهای جدید شود. نکته کلیدی استفاده از ماینوکسیدیل استفاده کردن از ان به محض مشاهده ریزش مو است. در ادامه با بررسی معایب و مزایای ماینوکسیدیل با آرسینه همراه باشید.

معایب و مزایای ماینوکسیدیل

استفاده از ماینوکسیدیل مزایا و معایب خود را دارد اما بطور کلی استفاده از ان برای مردان میتواند مفید باشد.

نحوه عملکرد ماینوکسیدیل

به گفته پزشکان؛ در اصل ماینوکسیدیل یک داروی فشار خون است اما وقتی بیماران این دارو را می خوردند متوجه رویش مو در بخش هایی از بدنشان می شدند.

مطالعات نشان داده است که این دارو در رشد مو دربرخی افراد موثر است. ماینوکسیدیل به عنوان یک روش درمانی ریزش مو، مدت مرحله رشد مو را افزایش می دهد.

در مردان با طاسی مدل مردانه، تارهای مو کوچک میشود و موها نازک و شکننده میشود این نوع طاسی گاهی بعد از بلوغ فرد رخ می دهد و سرانجام خط موی فرد کم میشود و موهای اطراف فرق سر نازک می شود.

ماینوکسیدیل دونوع است ماینوکسیدیل با غلظت 2 درصد و غلظت 5 درصد که اولی مخصوص زنان و دومی مخصوص مردان است.

مزایا

متخصصان معتقدند استفاده از ماینوکسیدیل بسیار موثر است بخصوص برای مردان جوانی که در استانه 20 سالگی هستند و موهای نازکی دارند از سوی دیگر طاسی ارثی در خانواده شان موروثی است در این موارد استفاده از ماینوکسیدیل بهترین نتیجه را می دهد.

مزیت دیگر ماینوکسیدیل در دسترس بودن آن است. برای دستیابی به مینوکسدید نیاز به نسخه پزشک نیست و می توان انرا براحتی از داروخانه تهیه کرد. اما بهتر است با پزشک خود نیز مشورت کنید و خودسرانه استفاده نکنید.

معایب

اول اینکه برای فرد گران تمام می شود چون طولانی مدت باید استفاده شود. دوم اینکه استفاده از ماینوکسیدیل می تواند طاقت فرسا باشد چون روزی 2 بار باید استفاده شود.
از سوی دیگر ممکن است ماینوکسیدیل در مورد همه جواب ندهد .
همانطور که گفتیم استفاده از ماینوکسیدیل در مورد افرادی که تازه دچار ریزش مو شده اند بهتر جواب می دهد بنابراین اگر ریزش مو دارید زود اقدام کنید.
مشکل یعدی استفاده از ماینوکسیدیل این است که بعد از توقف و استفاده نکردن از ان، موها مجدد شروع به ریزش می کند.

نکته

گاهی ممکن است علاوه بر ماینوکسیدیل پزشک داروی دیگری نیز تجویز کند توصیه متخصصان به شما این است که بتدا به مدت 1 سال از یکی از انها استفاده کنید و سپس داروی بعدی را شروع کنید به این ترتیب متوجه می شوید که کدام دارو باعث بهبود ریزش موی شما شده است.

 

تبلیغات متنی

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا