تغذیه

خواص گرده گل برای سلامت بدن

خواص گرده گل

گرده گل چه خواص و ارزش غذایی برای بدن دارد؟ خواص گرده گل بستگی به زنبور عسل دارد که از چه گل های جمع آوری کرده بنابراین گرده گل در نمونهای مختلف با یک دیگر متفاوت هستند اما ترکیب تقریبی گرده گل شامل 55 درصد کربوهیدرات ، 35 درصد پروتئین ، 3 درصد مواد معدنی و ویتامین ، 2 درصد اسید های چرب و در نهایت 5 درصد از ترکیبات دیگر است. با آرسینه همراه باشید و  با برخی از خواص گرده گل آشنا شوید.

درمان حساسیت

یکی دیگر از خواص گرده گل کاهش میزان هیستامین موجود می باشد که باعث کم شدن بسیاری از آلرژی ها می شود.

نکته : کسانی که به گرده گل و بوی گل حساسیت دارند بهتر است و دچار تنگی نفس و آسم می‌شوند بهتر است قبل از اینکه مصرف کنند با پزشک خود مشورت کنند.

کاهش استرس

گرده گل با وجود اینکه دارای ترکیبات خاصی است می تواند در حفظ تعادل و تنظیم احساسات کمک کند و توان مقابله با استرس‌های روزانه در شما افزایش دهد.

افزایش قوا و استحکام بدن

گرده گل قدرت و توان جسمی را افزایش می‌دهد. برخی از ورزشکاران معتقد هستند که با مصرف گرده گل سرعت و چابکی آنها افزایش پیدا می کند و انرژی کافی را در ادامه تمرینات ورزشی می دهد.

 اثرات ضد پیری

مصریان و چینی ها در دوران باستان معتقد بودند که گرده گل در حفظ جوانی به آنها کمک می کند و این در حالی است که امروزه تاثیر این ماده تایید شده است. گرده گل نه تنها برای استحکام بدن مفید بوده بلکه برای زیبایی پوست و مو نیز مفید است.

تقویت سیستم ایمنی

گرده برای فلور روده مفید است و بنابراین سیستم ایمنی را پشتیبانی می کند. گرده گل دارای خواص آنتی بیوتیکی است که می تواند به محافظت از بدن در برابر ویروس های آلوده کمک کند.

کمک به غده ی پروستات

مردان مبتلا به هیپرپلازی خوش خیم پروستات با استفاده از گرده گل می توانند خود را تسکین دهند. گرده گل می تواند باعث کاهش التهاب و جلوگیری از انگیزش های مکرر ادراری شود.

کنترل کننده وزن

گرده گل برای کنترل وزن بدن تاثیر گذار است . این ماد غذایی با تاثیرگذاری بر غده هیپوتالاموس در کنترل وزن نقش مهمی ایفا می‌کند و به تحریک متابولیسم به تنظیم، متعادل‌سازی و کنترل وزن کمک می‌کند.

تبلیغات متنی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا