پوست و مو

10 باور غلط درباره کاشت مو

باور غلط کاشت مو

اکثر مردم تصورات و ذهنیت های اشتباهی از کاشت مو برای خود ساخته اند و زمانی که کاشت مو انجام میدهند و آنچه در واقعیت از کاشت مو خود می بینند از تصور های ذهنی آنها خیلی دور است با آرسینه همراه باشید تا با 10 باور غلط درباره کاشت مو و حقایق کاشت مو آشنا شوید.

باور غلط اول کاشت مو

اگر در مورد کاشت مو مطمئن نیستید، یک پروسه کوچک از آن را امتحان کنید تا مشخص شود آیا برای شما مناسب است یا خیر.
حقیقت: کاشت مو یک پروسه جراحی است با نتایج دائمی. اگر پس از جراحی به این نتیجه رسیدید که این عمل جراحی برای شما مناسب نیست، باید بگویم خیلی دیر است. بهترین راه این است که اول تحقیقات خود را انجام دهید و فقط پس از اطمینان از مناسب بودن این روش و انتخاب پزشک خوب، به سمت این جراحی بروید. در مورد چگونگی انتخاب جراح کاشت موی مناسب تحقیق کنید.

باور غلط دوم کاشت مو

یک پزشک فقط با نگاه کردن می تواند بگوید آیا شما با انجام عمل کاشت مو ، موهای پرپشتی خواهید داشت.

حقیقت : برای دسترسی پیدا کردن به یک بخش دهنده موی خوب در بدن بیمار، چندین فاکتور را باید در نظر گرفت. پزشکان باید با استفاده از یک تراکم سنج، سر را بررسی کند (تراکم سنج وسیله ای است برای بزرگ نمایی بخشی از سر که شاید تراکم موی بیشتری داشته باشد). فاکتور مهم دیگری که باید برای تعیین میزان موی در دسترس برای عمل به آن توجه داشت، سستی موها است. این فاکتور را فقط می توان با چرخاندن موهای سر توسط دست های “باتجربه” به دست آورد. برای پزشکان، فقط نگاه کردن کافی نیست تا اطلاعات کافی را به دست آورند.

باور غلط سوم کاشت مو

هرچه تعداد گرافت های پیوند زده شده در یک جلسه بیشتر، بهتر

حقیقت: اگرچه بهتر است کاشت مو در هر جلسه بیشتر باشد تا احتمال ایجاد اسکار در بخش دهنده کم شود و هر پروسه انتقال مو نتیجه طبیعی تری بدهد، اما جلسات طولانی مدت خطر رشد کمتر از حد مطلوب را ایجاد می کنند. جلسات طولانی همچنین ممکن است پزشک را مجبور کند تا مو ها را در مناطقی پیوند بزند که ایده آل نیستند. مهم است که با یک پزشک متخصص در مورد دلیل ریزش موی خود گفتگو کنید. در مورد اینکه آیا عمل پیوند برای شما مناسب است یا خیر و در صورتی که پاسخ مثبت بود، در مورد این موضوع که چه تعداد گرافت برای پیوند موی شما لازم است نیز مشورت کنید.

باور غلط چهارم کاشت مو

وقتی تعداد زیادی گرافت پیوند زده می شوند، خون به اندازه کافی به آنها نمی رسد.

حقیقت: جریان خون سر آنقدر زیاد است که می تواند رشد هزاران گرافت تازه کاشته شده را یکجا پشتیبانی کند. با این حال محدودیت هایی وجود دارد. اگر گرافت ها خیلی بزرگ یا بسیار نزدیک به یکدیگر باشند، جریان خون می تواند سراسر آنها را بپوشاند و مانع رشد خوب موها شود. همچنین جریان خون با سیگار و نور خورشید تغییر می کند و این دو مورد می توانند به طرز قابل توجهی بر تعداد گرافت هایی که در یک جلسه کاشته می شوند تاثیر منفی بگذارد. نتایج کاشت مو را در بیماران مختلف با یک تا چهار جلسه کاشت مو ببینید.

باور غلط پنجم کاشت مو

عمل کاشت مو را بهتر است تا جوان هستید انجام دهید.

حقیقت: به طور کلی شانس موفقیت در پیوند مو و رضایت بیمار در افراد مسن بیشتر از جوانان است. وقتی موها شروع به ریزش می کنند، در جوانی هنوز الگوی ریزش مشخص نیست و امکان گسترش آن در آینده زیاد است. همچنین نمی توان دوام بخش های دهنده را تعیین کرد.

باور غلط ششم کاشت مو

بهتر است وقتی کاشت مو را انجام دهید که ریزش تازه شروع شده باشد؛ این کار باعث می شود کسی متوجه ریزش موها نشود.

حقیقت: کاشت مو کم کم تثبیت می شود و حدود یک سال طول می کشد تا کاملا خودش را نشان دهد. مو ها آنقدر آهسته زیاد میکنند که کسی متوجه پروسه تغییر آنها نمی شود. اگر کاشت مو خیلی زود انجام گرفته باشد، ( مثلا وقتی هنوز به آن نیاز نداشته باشید) کسی متوجه نتایج نمی شود و انجام آن اتلاف وقت و هزینه است. به علاوه، ممکن است باعث افزایش سرعت ریزش موها شود.

باور غلط هفتم کاشت مو

بخاطر کارآمد بودن تکنیک های جدید، بیشتر زنان هم می توانند مثل مردان از مزایای این روش های جراحی استفاده کنند.

حقیقت: علیرغم پیشرفت های زیادی که در این حوزه به دست آمده است، تا قبل از ظهور شبیه سازی، هنوز هم پزشکان بخاطر بخش دهنده بیماران محدودیت هایی دارند. در بسیاری از زنانی که ریزش مو را تجربه می کنند، بخش های دهنده هم به همان اندازه بخشهای گیرنده سر کم مو است و موجب بی اثر بودن کاشت مو می شود.

باور غلط هشتم کاشت مو

گرافت های بزرگ نسبت به گرافت های ریز باعث ایجاد تراکم بیشتری می شوند.

حقیقت: تراکم موها به میزان کلی تار موهایی بستگی دارد که به یک منطقه جدید منتقل شده اند و ربطی به اندازه گرافت ها ندارد. در بیشتر موارد گرافت های بزرگتر منجر به بدفرمی نتیجه کار می شوند و تاثیری بر تراکم ندارند. در حقیقت بخشی از کار ما تعمیر پیوند پلاگین های قدیمی تر مو است که بخاطر این کار از گرافت های بزرگ پلاگین استفاده می کنیم.

باور غلط نهم کاشت مو

با روش کاهش پوست سر می توان مقداری مو برای زمانی که مو ها می ریزند، نگهداری کرد.

حقیقت: در روش کاهش پوست سر، پزشکان سعی می کنند پوست قسمت های طاس را به روش جداسازی آن؛ کم کنند (معمولا در فرق سر). با این حال برای بستن شکاف، پوست باید از اطراف کشیده شود. این کار موجب کم شدن تراکم در قسمت عقب سر و سفت شدن پوست سر می شود. این دو اثر به طرز قابل توجهی امکان برداشتن موی بیشتر از قسمت های دهنده را محدود می کند و همزمان قسمت های بالا و جلوی موها را کم پشت باقی می گذارد. علاوه بر اینها، محل زخم باید با مو پوشانده شود و بهتر است از موهایی استفاده شود که در جلو قرار دارند.

باور غلط دهم کاشت مو

کاشت موی لیزری کار هنری است.

حقیقت: اگرچه بیشتر مردم فکر می کنند که کاشت موی لیزری یک کار هنری است، اما کاربرد لیزرها برای کاشت مو به ده ها سال قبل برمی گردد و بیشتر جراحان کاشت مو آن را کنار گذاشته اند. در حقیقت بکار بردن این نام برای عمل کاشت مو، بسیار اشتباه است زیرا لیزرها فقط برای برش زدن بخش گیرنده ( ایجاد سوراخ یا شکافی که گرافت ها در آن قرار داده می شدند) به کار می رفتند.

حتی برای این کاربرد محدود نیز، لیزرها خود مشکلی هستند. دلیل این است که لیزر بافت را می سوزاند و از بین می برد. در کاشت های مدرن فولیکولی، گرافت های بسیار ظریف در میکرو-برش های چنان ظریفی قرار می گیرند که نیاز به برداشتن پوست عملا از بین رفته است. حتی اگر نادیده بگیریم که اشعه لیزر چقدر دقیق است، باز هم با از بین بردن بافت ها یک سوراخ یا زخم بر جای می گذارد. بنابراین لیزرها بیشتر از ابزارهای معمولی جراحی (مثل چاقوی جراحی) که بافت را از بین نمی برد، ایجاد زخم می کنند. به عنوان نتیجه؛ گرافت هایی که در برش های ایجاد شده توسط لیزر قرار داده شده اند، ناامن تر هستند شانس ایجاد اسکار در بخش دهنده و رشد ناقص در این حالت بیشتر است.

منبعindrahair.com

تبلیغات متنی

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
تازه‌ترین قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
حسین
حسین
7 سال قبل

سلام برای کاشت مو چه سنی مناسب هست ؟

hamed
hamed
7 سال قبل

من از کاشت موی که انجام دادم پشیمونم کلی دروغ بهم گفتن او چیزی که فکر میکردم نشد

دکمه بازگشت به بالا