دانستنیهای پزشکی

روش جدید درمان زخم های دیابتی

روش جدید درمان زخم های دیابتی

چنانچه به دیابت مبتلا هستید نباید حتی از زخم های کوچک و سطحی چشم پوشی کنید زیرا حتی همین زخم ها احتیاج به مراقبت های پزشکی دارند. گاهی اتفاق می افتد که ناخن های خود را از انتها کوتاه می کنید یا بر اثر کفش پایتان تاول می زند،یا هنگام تراشیدن صورت قسمتی از چانۀ خود را می برید، ایجاد این نوع جراحت ها در افراد عادی مسئلۀ کوچکی است اما اگر به دیابت مبتلا هستید حتماً برای درمان آن باید اقدام کنید.

یکی از شرکت های دانش بنیان موفق به تولید محصولی با عنوانپوست مصنوعی شده است که سبب بهبودی زخم های آسیب دیده پوستی می شود.

دیابت یک بیماری مزمن است که در آن بدن قادر به استفاده از قند خون از راهی که در افراد طبیعی انجام می گیرد، نیست. این بیماری سبب ایجاد عوارضی می شود که برخی از این عوارض سبب تأخیر در ترمیم زخم ها می گردد.

مدیر این شرکت دانش بنیان در خصوص این محصول گفت:برای ترمیم انواع زخم های پوستی ودیابت می توان از این محصول استفاده کرد.

ترمیم زخم همراه با نانو الیاف

وی در رابطه با مواد تشکیل دهنده این ترمیم کننده پوستی اظهار کرد:این پوست مصنوعی با بهره گیری از مهندسی بافت و الیاف نانو متر تولید شده است و به بیماران کمک می کند تا زخم های پوستی خود را به راحتی ترمیم کنند.

این مدیر خاطر نشان کرد:از جمله خصوصیات مثبت این پوست مصنوعی این است که از زخم در برابر عفونت مراقبت می کند و نوعی ضد عفونی کننده به شمار می رود.

وی در خصوص شکل ظاهری این محصول بیان کرد:شکل ظاهری این ترمیم کننده همانند پانسمان است، اما در مقایسه با پانسمان تفاوت هایی دارد، از جمله آنکه این محصول به دلیل دارا بودن پلیمر بخشی از بافت پوستی را خودش ترمیم می کند و از رویش مجدد میکروب ها جلوگیری می کند.

این مدیر یادآور شد:بیماران دیابتی و یا افرادی که پوست دستشان سوخته است برای آنکه به راحتی و در زمان کم بتوانند پوست خود را ترمیم کنند، می توانند از این محصول استفاده کنند.

آرسینه

تبلیغات متنی

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا