تناسب اندام

اگر حوصله ورزش ندارید این هفت تمرین را انجام دهید

اگر حوصله ورزش ندارید این هفت تمرین را انجام دهید

به علت فشارهای روحی، خیلی‌ها برنامه‌ی ورزششان را نادیده می‌گیرند. کارهای عادی روزمره می تواند شما را ضعیف و خسته کند. اما هنوز خوش اندام ماندن خیلی مهم است. در زیر فهرستی از تمرینات ورزشی ساده‌ای را آورده‌ایم که می‌توانید هنگامی که خسته‌اید و حوصله‌ی ورزش ندارید انجام دهید.

۱. یوگا

یک یوگای سریع می‌تواند شما را از فشارهای روحی برهاند، و همچنین به شما کمک کند تا خوش اندام بمانید. زمانی که نشسته‌اید این تمرین تنفسی ساده را امتحان کنید. به آرامی دم و بازدم کنید تا ذهن و بدنتان ریلکس شود. این یک تمرین ساده برای زمانی است که خسته اید و استرس دارید.

۲. پیاده روی

این ورزش هیچ وقت بد نیست، حتی زمانی که خسته هستید. نیم ساعت سریع پیاده روی کنید تا آرامش بدست بیاورید. پیاده روی بعنوان یک ورزش می تواند کاملا تناسب اندام شما را حفظ کند. برای کاهش استرس، زمانی که راه می روید می توانید به یک موسیقی خوب نیز گوش دهید.

۳. دوچرخه ثابت

وقتی که حوصله باشگاه رفتن ندارید، بهترین کار این است که با یک دوچرخه ثابت تمرین کنید. دوچرخه زدن حدود بیست دقیقه کمک خواهد کرد استرس‌تان کاهش پیدا کرده و آرامش کسب کنید. در حقیقت دوچرخه ثابت یک ورزش عالی و مناسب اشخاصی است که از درد مفاصل رنج می برند. این ورزش به افزایش انعطاف پذیری محل اتصال استخوان‌ها نیز کمک می کند.

۴. ایروبیک

یک جلسه ساده ایروبیک می تواند برای سلامتی شما معجزه کند، حتی اگر خسته باشید. هر روز به مدت پانزده تا بیست دقیقه ایروبیک تمرین کنید. این ورزش الگوی تنفس عادی شما را بهبود می بخشد و باعث می شود خطر ابتلا به امراض قلبی در بانوان کاهش پیدا کند. ایروبیک یک ورزش کاردیوی عالی است و می توانید حتی زمانی که خسته اید آنرا انجام دهید.

۵. کشش دست و پا

اگر دائم پشت کامپیوتر می‌نشینید، تمریناتی همچون کشش دست و پا می تواند شما را ریلکس کند. این تمرین کششی را برای پنج تا هشت دقیقه انجام دهید. این تمرین می تواند جریان خون را در بدن شما بهبود بخشد.

۶. جهش

اگر خیلی خسته هستید، بهترین انتخاب برای شما جهش پاست. صاف بایستید، با یک پا به جلو جهش کنید و دوباره با پای دیگر همین حرکت را تکرار کنید تا بدنتان ریلکس شود.

۷. توپ ایروبیک

می توانید چند حرکت کششی ساده بوسیله توپ ایروبیک را امتحان کنید. استفاده از توپ باعث خواهد شد انعطاف و راحتی بیشتری در حرکات ورزشی داشته باشید. از آنجایی که توپ ایروبیک شما را آزاد و سبک نگاه می دارد، به شما کمک می‌کند تا بدنتان را ریلکس کنید، مخصوصا در هنگام خستگی.

آرسینه

تبلیغات متنی

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا