تغذیه

معنی ارگانیک و برخی از محصولات ارگانیک ؟

معنی ارگانیک و برخی از محصولات ارگانیک ؟

محصولات ارگانیک :در حقیقت محصولات ارگانیک برای محیط زیست مفد هستند. همچنین این محصولات 30 درصد در بازار مصرفی گران تر هستند.      آیا واقعا این گرانی ارزش دارد؟ در برخی موارد بله، زیرا کمتر در معرض مواد شیمیایی و مصنوعی قرار گرفته‌اند. در ادامه مطالبی را ارائه خواهیم داد که شما را در انتخاب هوشمندانه و سالم کمک بیشتری کند.

ارگانیک به چه معنی است؟

اصطلاح ارگانیک اشاره به نحوه رشد، به کارگیری و پردازش مواد غذایی دارد. این روش قصد حمایت از محیط زیست را دارد. دولت قوانین سختیگیرانه‌ای را برای این محصولات در نظر گرفته است، از قبیل عدم استفاده از سموم آفت‌کش شیمیایی، کودهای غیر طبیعی، آب فاضلاب، اصلاحات ژنتیکی و همچنین جلوگیری از تغذیه حیوانات از آنتی بیوتیک و هورمون نیز می‌باشد.

حقیقت درباره آفت‌کش‎‌ها

ممکن است عجیب باشد، اما محصولات ارگانیک ارگانیک لزوما عاری از آفت‌کش‌ها نمی‌باشند. اما کشاورزها مجاز به استفاده از کودها و آفت‌کش‌های شیمیایی نیستند. و فقط مجاز به استفاده از آنهایی هستند که اجزا طبیعی دارند. طبق تحقیقات اکثر این آفت‌کش‌ها برای محیط زیست خطرناک می‌باشند.
اگر رژیم غذایی شما شامل تنوع محصولات باشد، مقدار کمتری از این سموم را دریافت خواهید کرد.

گوشت گاو ارگانیک

گاوهایی که غیر ارگانیک هستند معمولا ۶ هورمون مانند استروژن و تستسترون دریافت می‌کنند، بنابراین آنها رشد سریعتری خواهند داشت. برخی از کارشناسان معتقدند این هورمون‌ها ممکن است موجب بلوغ زود‌رس در دختران گردد، درحالیکه برخی دیگر این استدلال را ندارند. اما بهتر است افرادی که فرزند دارند و یا باردار هستند از محصولات ارگانیک استفاده کنند، زیرا موجب بهبود سلامت قلبسلامت قلب می‌گردند.

غذاهای دریایی

هیچ استانداردی برای غذاهای دریایی وجود ندارد و نمی‌توان فقط به برچسب‌ها اعتماد کرد. بهترین روش خرید از فروشگاه‌هایی هست که محصولات آنها کمترین مقدار جیوه و فلز را داشته باشند. زیرا برای سیستم اعصاب بسیار خطرناک می‌باشند. غذاهای دریایی که از اندازه کوچکتری مانند میگو، ماهی کولی و سالمون دارند، انتخاب مناسب‌تری هستند.

توت فرنگی

توت‌ فرنگی‌های شیرن و خوش طعم به‌راحتی فاسد می‌شوند. به همین دلیل کشاورزان محصولات خود را با انواع مواد شیمیایی اسپری می‌کنند. یک تحقیق نشان داد توت‌فرنگی به طور میانگین دارای ۶ نوع آفت‌کش گوناگون است و در تحقیق دیگر معلوم شده است که این مقدار هنوز کمتر از میزانی است که برای انسان خطرناک و تاثیرگذار باشد. بهترین گزینه برای مصرف توت‌ فرنگی، یافتن یک مزرعه محلی است که از این سموم استفاده نکرده باشد، و لازم است بدانید قبل از خوردن آنها حتما باید شسته شوند.

منبع: webmd.com

آرسینه

تبلیغات متنی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا