تناسب اندام

شدت ورزش , فشار نامتوازن برای لاغرشدن

شدت ورزش , فشار نامتوازن برای لاغرشدن

شدت ورزش: یکی از اشتباهات افرادی که شروع به ورزش می کنند تا لاغر شوند، فشار نامتوازن برای لاغرشدن است.

بالا بودن شدت ورزش چیزی است که به طور کلی نمی تواند به روند پیشرفت ما برای رسیدن به یک اندام مناسب کمک کند. بدن انسان به شکلی جالب طراحی شده است. انسان در بدن خود گیرنده هایی دارد که بین اعصاب و عضلات ارتباط برقرار می کند. در صورتی که شدت تحرکی که انجام می دهیم زیاد باشد، احتمالا خیلی زود از ورزش خسته می شویم یا بدتر از آن، مدت زمان درد های عضلانی طولانی شده که بیشتر حالتی بیمارگونه دارد.

شدت باید به چه صورت باشد؟

اگر به طور مرتب روزانه ۸ تا ۹ ساعت خواب عمیق دارید و غذای دریافتی شما از مواد غذایی و با ارزش باشد، باید به شکلی تمرین کنید که بعد از زمان ورزش احساس نشاط داشته باشید و احساس خستگی به سراغ شما نیامده باشد. به عبارت دیگر قوی و نیرومند حرکت کنید.

به این نکته توجه کنید؛ شدت ورزش را به مرور زیاد کنید. فرد مبتدی بعد از مدتی باید فشار را در ورزش بیشتر کند تا عضلات تحریک شود. منظورمان فشاری نیست که باعث شود فرد احساس خستگی و درماندگی کند. هدف این است که باید خود را در یک چالش قرار دهید و از قدرت عضلات خود استفاده کند. توصیه می شود با یک برنامه ریزی درست، ورزش بدنسازی و ورزش هوازی را تواما انجام دهید.

این نکته درباره ورزش های هوازی معروف به ورزش های چربی سوز هم صدق می کند. شدت بسیار بالای تمرینات هوازی در صورتی که از کنترل خارج شود و یکباره زیاد شود می تواند افراد را دچار استرس و آسیب های بسیار جدی تر از مشکل چاقی کند. برعکس این موضوع هم صدق می کند. پایین بودن شدت تمرین و اجرای غلط حرکات ورزشی یعنی اجرای غیر اصولی و ناکارآمد ورزش برای رسیدن به وزن ایده آل.

اگر یکی از تفریحات شما خوردن است و اگر از غذا به عنوان یک آرام بخش استفاده می کنید و هر موقع دوست دارید ورزش می کنید، بهتر است خود را متوقف کنید. لحظه ای فکر کنید و تصمیم درستی بگیرید. برای بدن خود برنامه ریزی کنید. شما لایق بهترین ها هستید.

باید به این نکته توجه کنید که روند آرام در انجام برنامه ورزشی و لاغری تاثیر دو چندان نسبت به ورزش های سنگین و رژیم غذایی سخت دارد.

 مدت زمان ورزش نباید در دو سال اول ورزش کردن بیشتر از دو ساعت به طور مداوم باشد و باید تعادل در تحرک را در نظر بگیرید.

 آرسینه

تبلیغات متنی

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا