دانستنیهای پزشکی

شایع ترین آسیب ستون فقرات

دیسک کمر شایع ترین آسیب ستون فقرات

در حاشیه سومین کنگره سالانه جراحی مغز و اعصاب و نخستین کنگره ستون فقرات, مسعود شیروانی اظهارکرد: افراد در انجام کارهای خود باید اصول درست حرکات بدن را رعایت کنند تا دچار آسیب و عوارض بعدی آن نشوند.
همچنین وی با بیان اینکه ستون فقرات بافت متحرک است و در جهات مختلف حرکت می کند افزود: مهمترین راههای پیشگیری آسیب ستون فقرات انجام ورزش های مداوم برای تقویت ستون فقرات و همچنین رعایت اصول راه رفتن ، نشستن و کار کردن است تا آسیب کمتری به این ناحیه وارد شود.

دبیر انجمن جراحان مغز و اعصاب کشور ادامه داد : تقویت عضلات ضعیف اطراف ستون فقرات نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوانند از وارد آمدن آسیب به این ناحیه جلوگیری کنند.

وی عفونت بعد از جراحی ستون فقرات را ناچیز عنوان کرد و افزود : به رغم تعداد بالای جراحی ستون فقرات تنها 2 تا 3 درصد بیماران با عفونت پس از جراحی مبتلا می شوند.

شیروانی علت بروز این عفونت ها را بافت ستون فقران ( مهره ها و دیسک ) دانست و گفت : زمانی که این بخش باز می شود و تحت جراحی قرار می گیرد ، استفاده از پیچ و مهره ها یا دیسک سبب شیوع عفونت می شود.
عضو هیات مدیره انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران با اشاره به برگزاری سومین کنگره سالانه جراحی مغز و اعصاب و اولین کنگره ستون فقرات در کیش گفت : همه ساله کنگره جراحان مغز و اعصاب و متخصصان این حوزه با جدید ترین روش های درمان بیماری های مغز و اعصاب آشنا شده و تجربه های خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

100 مقاله به این همایش رسیده که به دلیل کمبود وقت تنها 40 مقاله به صورت سخنرانی در این همایش 2 روزه ارائه می شود.

سومین کنگره سالانه جراحی مغز و نخستین کنگره ستوان فقرات با رویکرد بررسی مشکلات و بیماری های ستون فقرات با برگزاری نشست های تخصصی و پرسش و پاسخ ادامه دارد تا فردا در جزیزه کیش در حال برگزاری است .
در حاشیه این رویداد پزشکی نمایشگاهی از جدیدترین تکنولوژی و تجهیزات پزشکی برپا شده است

منبع :ایرنا

تبلیغات متنی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا