دانستنیهای پزشکی

چه آزمایش های برای مردان ضروری است؟

چه آزمایش های برای مردان ضروری است؟

آرسینه :(آزمایش های برای مردان ضروری) بیمارهای بین مردان رواج دارد و احتمال ابتلا به آن دربین مردان بیشتر از زنان است . در همین راستا برای آقایان توصیه میشود طی دوره زمانی متوالی این این آزمایش ها را انجام دهند . با ما همراه باشید تا با برخی از این آزمایش ها آشنا  شوید

دیابت نوع ۲

یک سوم از مردم آمریکا مبتلا به دیابت هستند و خود نیز بی‌خبرند. دیابت کنترل نشده منتهی به امراضی چون بیماری قلبی، سکته مغزی، بیماری کلیوی، آسیب دیدگی عروق خونی، شبکیه چشم، کوری و همچنین بیماری اعصاب و ناتوانی جنسی می‌گردد. اما این اتفاقات قابل پیشگیری است و تنها با تشخیص زود هنگام، رژیم غذایی، کاهش وزن و استفاده از دارو می‌توان آنها را کنترل نمود.

سطح کلسترول

سطح بالای کلسترول در خون موجب ساخته شدن پلاک چسبنده در دیواره شریان‌های خونی می‌گردد، و این خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می‌دهد. تصلب شریان، سخت و تنگ شدن عروق، برای سال‌های بسیاری می‌توانند بدون علایم پیشرفت کنند. با گذشت زمان منجر به حملات قلبی و سکته نیز می‌گردد. تغییر در شیوه زندگی و استفاده از داروها می‌توانند موجب کاهش کلسترول بد و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش دهند.

سرطان بیضه

این یک سرطان نادر است که در بیضه مردان رشد می‌یابد. جاییکه غدد تناسلی اسپرم تولید می‌کنند. اغلب در سنین بین ۲۰ تا ۵۴ سالگی رخ می‌دهد. مردانی که دارای سابقه خانوادگی و یک بیضه نزول نکرده هستند، در ریسک بیشتری قرار دارند، و به طور کلی با مشاهده علایمی نظیر وجود یک توده سخت، برآمدگی هموار و یا تغییر در سایز و شکل بیضه حتما باید تست‌های لازم را انجام دهید.

سرطان پوست

خطرناک‌ترین نوع سرطان پوست ملانوما است. آغاز آن از سلول‌های تخصصی به نام ملانوسیت که مسئول تولید رنگ هستند، می‌باشد. در مردان مسن‌تر شانس ابتلا دو برابر بیشتر در زنان در همان حدود سنی است. همچنین احتمال بروز سرطان غیر ملانومی و سلول سنگفرشی در مردان ۲ تا ۳ برابر بیشتر از زنان است. ابتللا در افرادی که زمان بیشتری در معرض نور خورشید هستند، بالاتر است.

غربالگری برای سرطان پوست

انجمن سرطان آمریکا و درماتولوژی توصیه می‌کند، افراد با مشاهده هر گونه تغییر در علایم بر روی پوست خود از جمله شکل، رنگ و اندازه دقت کنند. درمان به هنگام سرطان پوست بسیار اثر بخش و کم ضرر خواهد بود

آرسینه

تبلیغات متنی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا