روانشناسی

لطفا برای این اشتباهات, عذرخواهی نکنید!؟

لطفا برای این اشتباهات, عذرخواهی نکنید!؟

آرسینه :بارها پیش آماده برای کارهای که ما انجام نداده ایم عذرخواهی کرده ایم.اما بعضی ها این عمل را متانت می نامند ولی این راه درستی نیست که انتخاب میکنیم.حتی گاهی نیاز نیست برای اشتباهتمان عذرخواهی کنیم . اگر میخواهید بدانید که این اشتباهات چه هستند با آرسینه همراه باشید .

۱. صددرصد توان‌تان را برای شغل‌تان نگذارید

در زندگی چیزهای مهم‌تر از کار هم هست. مطمئنا همه می‌گویند اگر می‌خواهید موفق باشید باید از ۱۰۰ درصد توان‌تان برای کار استفاده کنید. ولی اثرات جانبی زیادی دارد که به فرسودگی ناشی از کار و شماتت عمومی ختم نمی‌شود.
مر تکب این اشتباه بشوید و روزهای کاری را در انتظار آخر هفته سپری کنید. از زندگی بیرون کار لذت ببرید. چه کسی می‌داند؟ شاید چیزی که بیرون محل‌کار با لذت به دنبال آن می‌روید کلیدی برای دستمزد سنگین و ثابت‌تان باشد.

۲. قبل از روز کاری شب را تا دیر وقت بیرون بمانید

تد موزبی می‌گوید بعد از ۲ نیمه‌شب هیچ اتفاق خوبی نمی‌افتد. نه، این‌طور نیست! چه‌طور ممکن است بدانید اتفاق‌های خوب کی متوقف می‌شوند مگر این‌که تا آن موقع بیرون باشید و ببینید. شما دوستانی دارید که باید برای آنها وقت بگذارید، درست است؟
این اشتباه را مرتکب شوید: بروید و آن دوستی‌های پایدار را بسازید و قصه‌هایی را بنویسید که قرار است روزی برای بچه‌های‌تان تعریف کنید. بالاخره زندگی‌تان نظم پیدا خواهد کرد و از آن به بعد دیگر نمی‌خواهید تا دیروقت بیرون بمانید، پس تا وقتی می‌توانید، از آن لذت ببرید. ارزش چند صبح سخت در محل‌کار را دارد.

۳. فرصت‌های ریسکی را امتحان کنید

از هر کارآفرینی بپرسید چه‌طور موفق شده‌است، داستانش را با یک ریسک بزرگ شروع می کند. ترسناک است. آدم‌ها تمام مدت به شما می‌گویند اشتباه می‌کنید یا ساده‌لوح هستید.
و خوب شاید شکست‌تان از شکست یک شاهزاده شاهانه‌تر باشد، ولی با انجام این کار چیزی را با میل و رغبت تا آخر دنبال کردید. و این چیزی است که اهمیت دارد.

۴. به دوستی یا رابطه‌ای که اجازه نمی‌دهد رویاهای‌تان را دنبال کنید پایان دهید

شما یک زن قوی و مستقل هستید که به هیچ مردی احتیاج ندارد! ولی جداً- آدم‌ها می‌آیند و می‌روند؛ ذهن شما می‌ماند. آیا واقعا می‌خواهید دائم با “اما و اگر” زندگی کنید؟
بگذارید جواب آن را به شما بگویم. نه نمی‌خواهید. مهم نیست که موفقیت بزرگی به‌دست بیاورید. مهم این است که به خودتان تعهد داده‌اید رویاهای‌تان را برآورده کنید، و شاید در طول این مسیر موفقیت را بیابید.

۵. همه‌ی پول‌تان را صرف کسب تجربه کنید

همه نمی‌خواهند ۳۰ سال سخت کار کنند، بعد در خانه‌ای کوچک با حصار چوبی سفید زندگی آرامی در پیش بگیرند. و این ایرادی ندارد. همین‌طور اشکالی ندارد اگر همه‌ی پول‌تان را پس‌انداز نکنید. هیچ ایرادی ندارد بدون اطمینان از این‌که چه‌طور پول درمی‌آورید، به همه‌ی دنیا سفر کنید.
خرج کردن پول به آن معنی نیست که آن را بیهوده از دست داده‌اید. با این کار روی خودتان سرمایه‌گذاری می‌کنید تا بفهمید چه‌چیزی واقعا برای‌تان ارزشمند است، پس بروید و این تجربه‌ی منحصر به‌فرد را کسب کنید!

۶. گاهی پیشنهاد دوستان‌تان را رد کنید

هر کسی، درون‌گرا یا برون‌گرا، به تنهایی نیاز دارد. حتی اگر دوستان‌تان به میهمانی بزرگی می‌روند، نگران از دست دادن آن نباشید. به آنها توجه نکنید! شما ارزشمند هستید، مهم است برای خودتان وقت بگذارید.
از سرگرمی‌های ممنوعه لذت ببرید. شما لیاقت آن وان پر از کف را به همراه یک لیوان نوشیدنی و رمانی از نیکلاس اسپارک دارید! برو حالشو ببر!

۷. خوش بگذارنید

پول بی‌وفا است. اما شما بی‌نهایت ارزشمند هستید. برای خودتان بریزید و بپاشید! مسئولیت‌پذیری را ول کنید و به تمایلات لذت‌جویانه‌تان مجال بدهید، چرا که نه! چون آن کفش‌ها خیلی به شما می‌آیند، و بله مدتی بعد چک دستمزدتان را دریافت می‌کنید.
زندگی همیشه انتخاب‌ها مالی “درست نیست”. البته، شما پیرتر می‌شوید و احساس می‌کنید باید کم‌تر خرج کنید. اما حق ندارید نسبت به خوش‌گذرانی حس بدی داشته‌باشید. شما لیاقت‌اش را دارید.

۸. به تازه‌ترین گرایش‌ها توجه نکنید و پابه‌پای آنها پیش نروید

آخرین بار که از تازه‌ترین سبک کارداشیان تقلید کردید و ارزشی پاینده به شما داد چه زمانی بود؟ اگر تازه‌ترین مزه‌پرانی‌های سیاسی را نشنیده باشید چه‌قدر بد به نظر می‌رسد؟ شما هرروز می‌توانید به چیزهای زیادی علاقه پیدا کنید و چیزهای زیادی یاد بگیرید.
ما توصیه می‌کنیم این قدرت ذهنی را صرف موضوعاتی بکنید که واقعا برای‌تان جالب هستند. الگوهای مهاجرت قورباغه‌ی برزیلی؟ شگفت‌انگیز است، نه؟

۹. بدون این‌که بدانید قرار است چه‌کار کنید، شغل‌تان را ترک کنید

شاید پدر و مادرتان برای گفتن این حرف ما را بکشند، اما، هیس، اشکالی ندارد اگر طرح و برنامه‌ای نداشته‌باشید. واقعا. بله، ترک کار نسبتا جدی است. همین‌طور پرداخت اجاره. اما بدترین اتفاقی که ممکن است بیفتد چیست؟ خانه‌‌به‌دوشی و سبک زندگی خلاف عرف(زندگی به سبک بوهمین)؟ فوق‌العاده است.
این اشتباه را مرتکب شوید: اگر از کار فعلی‌تان واقعا ناراحت هستید، آن را ترک کنید! بعدا به این‌که می‌خواهید چه کار کنید فکر خواهیدکرد. کارهای عجیب را امتحان کنید. شاید با وجود این که شغل‌تان را ترک کرده‌اید و بدون برنامه به شهر جدیدی نقل مکان کرده‌اید، باز از این کار خوشحال باشید.

۱۰. بدون برنامه به شهر جدیدی نقل مکان کنید

اشتباه دیگری که باید مرتکب شوید: کمی زندگی کنید. حومه‌ی شهر، یا کشورهای دیگر را تجربه کنید. هرکس با این سوال بزرگ می‌شود که چه می‌شود اگر اتفاقی به نیویورک، لس‌آنجلس، ونیز، یا لندن نقل مکان کند. شانس‌تان را امتحان کنید و دنبالش بروید!
در بدترین حالت، چند آدم به‌دردنخور را می‌بینید و مجبور می‌شوید برای احقاق حقوق‌تان اقدام قانونی کنید. آیا منافع بالقوه و لذت تجربه‌ی دنیایی جدید ارزش ریسک کردن ندارد؟ بی‌پروا بروید!

۱۱. قرار گذاشتن با کسی که می‌دانید برای‌تان خیلی بد است

شما به دلیلی مجذوب او شده‌اید. می‌دانید این وضعیت پایان خوبی ندارد، ولی آیا واقعا باید خودتان را از چند هفته یا چند ماه خوشی محروم کنید؟
از این گذشته، فهمیدن این که از میان چیزهایی که به شما مربوط می‌شود، کدام را نمی‌خواهید آسان‌تر(و بامعنی‌تر) از این است که هر روز واقعا نتیجه بگیرید چه می‌خواهید. در آینده سپاس‌گذار خواهیدبود.

۱۲. از وقت آزادتان برای رسیدن به اهداف شخصی‌تان استفاده کنید

نباید به خاطر قال گذاشتن دوستان‌تان حس بدی داشته‌باشید. مجبور نیستید در کارتان پیش‌رفت کنید. شاید فقط می‌خواهید به مدت یک‌سال هفته‌ای یک کتاب بخوانید، یا یک کسب‌وکار جانبی بسازید، یا همه‌ی شهرهای مهم امریکا را ببینید.
آدم‌ها به شما خواهندگفت این زمان را صرف ارتقای شغلت بکن. نه! اهدافت را دنبال کن! رویاهایت را به‌دست بیاور! و به عقب نگاه نکن.

۱۳. خودتان را در جمع یک احمق تمام‌عیار جلوه بدهید

احتمالا نقش بازی کردن به صلاح همه نخواهدبود. ولی اگر خودتان را یک احمق تمام‌عیار جلوه دهید یکی از این ۲ چیز را یاد می‌گیرید: یا هرگز نباید چیزی شبیه آن را تکرار کنید، یا این‌که ایرادی ندارد کمی از لاک خودتان بیرون بیایید.
مطمئنا آدم‌ها لحظه‌ای احساس ناراحتی خواهند کرد. ولی شاید همان یک لحظه، کلید آشکار کردن اضطراب اجتماعی‌تان باشد، که شما را قادر می‌سازد بدون این‌که دائم نگران شکست باشید. چیزهای بیش‌تری را در زندگی تجربه کنید و به اهداف بیش‌تری دست یابید. قبول دارید این ارزش را دارد سوژه‌ی خنده‌ی چند نفر شوید؟

۱۴. گرفتن یک شغل خیلی بد

باید صورت‌حساب‌ها را بپردازید، درست است؟ هرقدر هم که انتظار برای شغل رویایی‌تان، یا مقام شغلی که واقعا لیاقت‌اش را دارید، تحیسن برانگیز باشد، گاهی لازم است مقام پایین‌تری را بپذیرید.
چه فایده‌ای دارد؟ چون از کارتان کم‌تر لذت می‌برید، در طول روز بیش‌تر از قبل حواس‌تان پرت می‌شود(معمولا توسط دوستان دیگری که آنها هم از شغل‌شان خوشحال نیستند)، و بیش‌تر تمایل خواهید داشت به دنبال چیزهایی بروید که بیرون از دفتر کار عاشق‌شان هستید. آن لحظه‌های کوتاه و دوست داشتنی حواس‌پرتی تبدیل بندی محکم خواهدشد که شما رابه رویاهای‌تان وصل خواهدکرد. و زمانی را که صرف رویا‌های‌تان می‌کنید بی‌نهایت ارزشمند خواهندشد.

۱۵. چیز جدیدی را امتحان کنید

حق با شما است، ماهی مرکب خام ایده‌ی خیلی مزخرفی است. کار کردن در صنعتی که تجربه‌ی قبلی در آن ندارید هم همین‌طور.
ولی شاید فایده‌ی یک بار سعی کردن، یک بار امتحان چیزی جدید، خیلی بیش‌تر از وسعت دادن به افق‌تان باشد. شاید قدمی حیاتی باشد که باقی زندگی‌تان را تغییر دهد. نترسید، و گاهی امتحان کنید.

۱۶. داشتن حیوان خانگی

آن‌ها هزینه‌بر هستند، همه‌جا خرابکاری می‌کنند، خیلی از شما زمان و انرژی می‌گیرند. ولی آیا با‌نمک‌ترین موجودات نیستند؟ مراقبت از یک حیوان خانگی عملا درس‌های زیادی به شما می‌دهد، خیلی بیش‌تر از این‌که آیا برای بچه داشتن آماده هستید یا نه.
این به شما یاد می‌دهد دیگران را نیز در نظر داشته‌باشید، چگونه وقت‌تان را مدیریت کنید، و برنامه‌ای منظم داشته‌باشید(مثل وقتی که گربه‌تان هر روز صبح ساعت ۶ روی تخت‌تان می‌پرد، و نزدیک صورت‌تان میو میو می‌کند تا به او غذا بدهید).

۱۷. با وجود نظر منفی دیگران کار خودتان را بکنید

حق با دوستان‌تان است. آن کار سرانجام بدی دارد. ولی شاید لازم باشد آن را انجام دهید تا بفهمید چرا بد است، یا آیا اصلا انتخاب بدی هست یا نه. شما می‌توانید به یک شخص بگویید تمام روز کتاب ننویس، اما این فقط وقت تلف کردن و تلاشی ناکام خواهدبود.
او با شنیدن حرف‌های شما به کارش خاتمه نمی‌دهد و به اشتباه خود پی نمی‌برد. آدم‌ها باید این وقت را “تلف” کنند و تا زمانی که به خاطر انتخاب‌های ضعیف‌ سرشان به سنگ نخورده‌است بیش‌ترین سعی‌شان را بکنند. و آن وقت، یاد می‌گیرند در آینده درک بهتری داشته‌باشند.

۱۸. سعی کنید زندگی‌تان را از خانواده‌تان جدا کنید

همه‌ی ما باید حداقل یک‌بار این اشتباه را امتحان کنیم. بله ما عاشق خانواده‌مان هستیم. اما از دست‌شان خسته شده‌ایم! باید به خودتان ثابت کنید می‌توانید به تنهایی از پس آن بربیایید و از زندگی در یک ماشین قراضه کنار رودخانه سر در نمی‌آورید.
اشتباهات بسیار زیادی مرتکب خواهیدشد، و احتمالا واقعا دشوار خواهدبود. ولی اگر سعی نکنید از پس کارهای‌تان بربیایید، هرگز خودتان را، جایگاه‌تان را در این دنیا، و تمام قابلیت‌های شگفت‌انگیزتان را نخواهیدشناخت.

خبرپو
تبلیغات متنی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا