زیبایی

دلایل ترک خوردگی گوشه لب نشانه چیست!؟

دلایل ترک خوردگی گوشه لب نشانه چیست!؟

ترک خوردن گوشه لب آزار دهنده و از مشکلات شایع در ظاهر میباشد که این ترک ها شکل نا به سامانی را برای صورت شما ایجاد میکنند.که یکی از دلایل این ترک های گوشه لب از ناهنجارهی رژیم نامناسب میباشد. با ما آرسینه همراه باشید تا دلایل و روش درمانی را در این مقاله بررسی کنیم.

ترک گوشه لب نشانه چیست؟

یکی از مشکلاتی که در خیلی از افراد، برخی اوقات بسیار اذیت کننده می شود، ترک خوردن گوشه های لب است.در این بخش با علت و درمان این مشکل بیشتر آشنا خواهیم شد.

ترک گوشه لب شرایط دهانی است که در آن، گوشه های دهان ملتهب می شوند. شرایطی همانند قارچ یا عفونت باکتری، سیفلیس یا رژیم غذایی نامناسب می تواند باعث این حالت بشود.

علت ترک گوشه لب

ترک لب دردناک است؛ خوردن را دشوار می کند و کلاً با باز شدن دهان، دردناک می شود.

اگر درمان نشود، هفته ها طول می کشد تا بهبود پیدا کند. با استفاده از درمان مناسب، می توان ترک گوشه لب را، در یک روز درمان کرد.

نشانه ها و علائم ترک گوشه لب

بیشترین نشانه های ترک گوشه لب، شامل ترک و شکاف در گوشه لب، تاول ، التهاب، قرمزی و خونریزی است. اگر التهاب طولانی بشود، میزان ترک در گوشه لب زیاد می شود. این امر منجر به زخم در صورت و ایجاد عفونت می شود.

بطور کلی، ۹۰ درصد ترک گوشه لب، به علت رژیم غذایی نامناسب است. در حقیقت، با مصرف غذای مناسب ، شما می توانید از برگشت این زخم جلوگیری کنید. تحقیقات آزمایشگاهی نشان می دهند که اگرچه تغییر رژیم غذایی و روی آوردن به مواد مغذی عالی مانند میوه و سبزیجات، ریشه کن شدن زخم گوشه لب را ضمانت نمی کنند، ولی می توانند احتمال وقوع آن را کم کنند.

به دنبال مواد مغذی برای درمان زخم گوشه لب هستید؟ نکاتی هستند که به شما نشان می دهند که چگونه می توانید از زخم گوشه لبزخم گوشه لب جلوگیری کنید:

سیستم ایمنی خود را تقویت کنید

انواع مشخصی از میوه ها و سبزیجات، حاوی مواد مغذی با خاصیت های ضد زخمضد زخم، ضد ویروس، ضد التهاب و ضد باکتری هستند. این مواد نه تنها از زیاد شدن زخم گوشه لب جلوگیری می کنند، بلکه موجب تقویت سیستم ایمینی بدن می شوند و بدن کمتر در برابر عفونت ها و التهابات آسیب پذیر می شود.

فردی با سیستم ایمنی ضعیف، شانس بیشتری برای ابتلا به زخم گوشه لب دارد تا فردی که مواد مغذی کاملی مصرف می کند.

تقویت ویتامین های لازم و جذب مواد معدنی

شما نمی توانید مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدنتان را از فست فودها و غذاهای فاقد ارزش غذایی به دست آورید. یک رژیم غذایی معتدل، که سرشار از پروتئین و هیدروکربن ها می باشد و شامل میوه ها و سبزیجات است، هنوز بهترین راه برای جلوگیری از انواع التهابات همانند ترک گوشه لب می باشد.

برای جلوگیری از ترک گوشه لب، خاطر جمع شوید که گوشت و سبزیجات برگ سبز به مقدار کافی مصرف می کنید. میوه های آنتی اکسیدان، برای محافظت از بدن در برابر آسیب سلولی نیز مفید هستند.

وعده ها را فراموش نکنید

نخوردن یک وعده غذایی، نه تنها موجب اضافه وزن و زخم معده می شود، بلکه می تواند بدن را از مواد مغذی که از ابتلا به ترک گوشه لب جلوگیری می کنند، تهی سازد. ما خوردن متعادل وعده های غذایی را به شما توصیه می کنیم، تا در طول روز به بدن خود مواد مغذی مورد نیاز برای مقابله با عفونت ها برسانید.

از آنجا که گوشه لب خشک می شود، ترک می خورد، تاول می زند و پوست را ملتهب می کند، ما توصیه می کنیم که به صورت مرتب، از کرم های مرطوب کننده در موضع آن بمالید تا درد و التهاب آن را به حداقل برساند.

همچنین، شما می توانید از مکمل های غذایی به جهت کمک به درمان سریع بدن، برای زخم ها و جلوگیری از گسترش عفونت به سایر بخش های صورت، استفاده کنید.

روغن بوته چای، یک درمان طبیعی ضد قارچ، ضد باکتری و ضد ویروس قوی است و همچنین برای درمان ترک گوشه لب نیز مفید است. شما می توانید روغن بوته چای را بر روی ترک بمالید تا روند جریان درمان سریع شود و قرمزی و التهاب کاهش پیدا کند.

منبع: بهداشت نیوز

تبلیغات متنی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا