پوست و مو

تفاوت کاشت مو fue با کاشت مو fut

تفاوت کاشت مو به روش fue با کاشت مو به روش fut

تفاوت کاشت مو  fue با کاشت مو fut : به خاطر آنکه کاشت مو fue یک زخم خطی ایجاد نمیکند،میتواند برای بیمارانی که می خواهند از موهای بسیارکوتاه استفاده کنند مناسب باشد.همچنین یک امتیاز برای افرادی است که فعالیت زیادی دارند مانند ورزشکاران حرفه ای، و یا افرادی که بعد از انجام عمل می خواهند خیلی زود فعالیت های خود را از سر بگیرند. در ادامه با آرسینه همراه باشید.

کاشت مو  fue

این شیوه کاشت مو همچنین برای افرادی است امکان برداشت مو بصورت نواری از پشت سر آنها وجود ندارد ، و یا افرادی که پوست جمجمه نازکی داشته یا پوست سرشان کشسانی کمی دارند.پیوندهای fue همچنین این امکان را به جراح میدهد که انتقال موهای بخش هایی از بدن به موی سر را نیز مورد بررسی قرار دهد. که میتواند به موهای ریش و یا موی قسمت هایی از بدن اشاره باشد، اگرچه دراین زمینه محدودیت هایی وجود دارد و برای همه افراد امکان پذیر نیست.

امکان استفاده از آخرین ابزارها در روش کاشت مو fue سبب می‌شود که خط های زخم محل اهدا که در شیوه های قبل مشهود بود در روش های جدید به صورت کامل استتار گردد.

تفاوت کاشت مو به روش FUE با کاشت مو به روش FUT

برخی از بیماران از سادگی استخراج واحد فولیکولی در روش کاشت مو fue لذت می برند زیرا این روش نسبت به روش کاشت موی fut کمتر تهاجمی است و اصلا جراحی صورت نمی پذیرد. واقعیت آن است که هر دو این روش های کاشت مو روش های جراحی تهاجمی محسوب می شوند و در هر دو مورد جراحی های عمیق صورت می گیرد، (این یعنی آنکه جراحی به لایه های چربی در زیر ناحیه ای که فولیکول مو وجود دارد می رسد) و عمق یکسانی موردعمل میگیرد.

تفاوت درشیوه این عمل با دیگر روش ها در نوع ایجاد زخم ها و جراحت های جراحی است. در روش fue چند زخم دایره ای شکل به صورت پراکنده در نواحی مختلف محل اهدا ایجاد میشود و در کاشت موی fut یک زخم نسبتا عمیق در میانه ناحیه اهدا (پشت سر) انجام میشود.در fue می توان محل های برداشت و فواصل آنها را تعیین کرد.

مقایسه روش کاشت موFUE در برابر FUT

 

تفاوت کاشت مو fue با کاشت مو fut

روش خارج کردن واحد فولیکولی (fue ) و پیوند واحد فولیکولی (fut) بسیار مورد مقایسه قرار می گیرند بگونه ای که گاهی تصور می شود این دو روش کاشت مو کاملا با یکدیگر فرق دارند، یا حتی در تضاد با هم هستند. علیرغم این باور غلط رایج، تفاوت بین fue و fut در روشی است که به موجب آن واحدهای فولیکولی از پشت و کناره های سر فرد برداشته می شوند. مابقیِ فرایند کاشت مو در این دو روش اساسا شبیه به هم است.

در روش کاشت مو fut پزشک جراح از پشت سر بیمار یک نوار خارج می کند و از این نظر برای افرادی مناسب است که به شکل وسیعتری دچار طاسی و ریزش مو هستند و همچنین افرادی که مشکلی با جای زخم باقی مانده و دوره نقاهت نسبتا بیشتر آن در مقایسه با کاشت موی fue ندارند.

در روش کاشت مو fue واحدهای فولیکولی مو بصورت جدا از هم (تک تک ) و از نواحی مختلف پشت سر برداشت می شود و از این نظر مناسب کسانی است که نیاز به گرافت های کمتری برای کاشت مو دارند و همچنین نمی خواهند جای زخم و بخیه در پشت سر آنها باقی بماند.ضمنا دوره نقاهت نیز در کاشت مو fue کمتر از fut است و بسرعت فرد می تواند فعالیت های روزانه خود را آغازکند.

در کل، روش برداشت در کاشت موی fut از طریق strip به دو دلیل مقدم بر روش برداشت در fue است. اولین دلیل این است که روش fut به جراح اجازه میدهد که از طریق جداسازی واحدهای فولیکولی با حداقل آسیب، با کیفیت ترین پیوندها را به دست آورد. دلیل دوم اینکه کاشت مو به روش fut به جراح اجازه میدهد که از دائمی ترین بخش ناحیه دهنده مو بهترین استفاده را بکند.

از آنجاییکه بهرحال تفاوت هایی بین کاشت موی fut و روش کاشت موی fue وجود دارد انتخاب بهترین روش کاشت مو با توجه به بررسی تمامی موارد و ملاحظات متععد جهت دریافت بهترین نتیجه بر عهده پزشک و جراح کاشت مو می باشد.

تبلیغات متنی

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا