اطلاعات پرواز

فرست کلاس چیست؟

فرست کلاس

فرست کلاس چیست؟ فرست کلاس از مجلل ترین کلاس های پروازی محسوب می شود البته بلیط فرست کلاس نیز از گرانترین بلیط های هواپیما تلقی می شود. و امکانات رفاهی زیادی را در اختیار مسافران می گذارندو تعداد صندلی این کلاس پروازی نهایت به 20 صندلی می رسد. در ادامه با آرسینه همراه باشید.

فرست کلاس چیست؟

هنگام خرید بلیط هواپیما (بلیط چارتر) باید بدانید که کلاس پروازی شامل سه کلاس پرواز(اکونومی کلاس، بیزینس کلاس و فرست کلاس) هستند که این تاثیر بسزایی را بروی قیمت بلیط هواپیما می گذارند و فرست کلاس نیز از گران ترین کلاس پرواز و البته مجلل ترین کلاس پرواز تلقی می شود.

امکانات فرست کلاس

* تعداد صندلی های پرواز فرست کلاس به حداکثر 20 صندلی می رسد. وجود این تعداد کم صندلی ها فاصله بین آنها نیز زیاد است و در جهت حفظ حریم شخصی این مقدار فاصله رعایت شده است. البه صندلی های این کلاس پروازی، بزرگ و مجلل هستند که هر کدام دارای سیستم صوتی و تصویری مجزا هستند.
* صندلی های فرصت کلاس  بصورت تک نفره و مبله هستند، که همانند اتاقکی خصوصی در هواپیما به نظر می رسند. که قابلیت تخت خواب شو و امکاناتی مانند تلویزیون خصوصی ، لپ تاپ ، سرویس های اینترنی ماهواره ای، صندلی های اتوماتیک با قابلیت تنظیم زیرپا، پشت و پشتی سر بسیار انعطاف پذیر، هستند.

* غذای این کلاس پروازی بصورت گرم سرو می شود و مسافران این کلاس می توانند غذایی خود را انتخاب کنند که البته غذایی با کیفیت بالا برای این گروه تعریف شده است.

* هنگام  پیاده شدن از هواپیما در این کلاس پروازی مسافران فرست کلاس اولین مسافران هستند.

* ترانسفر مسافران فرست کلاس یا بهتر است بگویم انتقال مسافران به هواپیما نیز جداگانه انجام می شود. و در فرودگاه نیز برای این کلاس کانتر پذیرش جداگانه ای تعریف شده که برای دریافت کارت بلیط در اولویت قرار دارند.

* سافران این کلاس مجلل با وجود گرانترین قیمت بلیط هواپیما را دارند از سرمایه داران هستند و حتی علاوه بر همه ی امکانات ذکر شده در یک کابین جدا برایشان اتاق جلسات و یک یا چند لابی خصوصی هم  برای این مسافران تعریف شده است.

نکات مهم 

* به دلیل اینکه استاندارد خاصی برای کلاس های پروازی تعریف نشده است امکانات کلاس های پروازی در ایرلاین های مختلف، متفاوت است. و هر ایرلاین به نحوی برای کلاس مورد نظر خود امکانات رفاهی برای رفاه مسافران در نظر گرفته اند.

* قبل از خرید بلیط هواپیما به نوع کلاس پروازی توجه کنید.

* باید بدانید فرست کلاس در پرواز داخلی ایران یا ایرلاین های ایرانی وجود ندارد.و تنها دو کلاس اکونومی و بیزینس کلاس بهره می برند.

 

تبلیغات متنی

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا