اطلاعات پرواز

اکونومی چیست؟

اکونومی چیست؟

اکونومی چیست؟ را می توان به معنای اقتصادی یا صرفه جویی بیان کرد، اکونومی کلاس در واقع بین کلاس های پروازی ، ارزان ترین قیمت بلیط هواپیما (بلیط چارتر و سیستمی) را دارا است که این کلاس بیشتر صندلی هواپیما را به خود اختصاص داده و امکانات کمی در مقابل دیگر کلاس های پروازی در اختیار مسافران قرار می دهد. در ادامه با  بررسی پرواز اکونومی با آرسینه همراه باشید.

پرواز اکونومی

بنا بر تفاوت قیمت اکونومی کلاس با بیزینس کلاس و فرست کلاس باید امکانات زیادی تعلق نمی گیرد که صندلی این کلاس معمولی بوده که البته این بستگی به نوع هواپیما بستگی دارد همچنین صندلی آن در ردیف های دو سه دو، دو چهار دو یا سه سه در کنار هم واقع شدخ اند.

ایرلاین ها در این کلاس برای سرگرم کردن مسافران در طول سفر و اینکه زمان پرواز را به راحتی پشت سر بگذارند تنها به چند مجله و روزنامه بسنده کرده اند و گاها در پروازهای طولانی تصاویر  جاذبه های گردشگری و یا فیلم کوتاه و نیز برای مسافران این کلاش پخش می کنند.

ولی اگر پرواز در شب انجام شود به مسافران پتو و بالشت نیز می دهند که از حداقل امکانات و هزینه، سفری راحت را برای مسافران در نظر بگیرند.

وعده غذایی در این پرواز البته در مسیرهای طولانی صبحانه، ناهار، میان وعده و شام در هواپیما سرو می شود و تمام  این وعده های غذایی تنها به ساعت پرواز شما بستگی دارد. ولی باید بدانید که در این کلاس حق انتخاب غذا محدود است و در نهایت غذایی سرو شده در دو مدل بوده  و مسافران تنها می توانند از بین این نوع غذا یکی را انتخاب کنند. و حتی نوشیدنی در طول پرواز محدود است و گاها یک بار بیشتر به مسافران نمی دهند ولی اگر پرواز شما طولانی باشد چندین مرتبه نوشیدنی به مسافران می دهند.

نکته :  هر مسافر در کلاس اکونومی تنها می تواند یک ساک ب وزن  7 کیلوگرم را با خود به داخل هواپیما ببرد که این مقدار وزن باید ابعاد داشته باشد که از  قفسه ی هواپیما نباشد.

ارتقاء کلاس پروازی

برخی ایرلاین ها با وجود اینکه تفاوت قیمت فرست کلاس ، بزینس کلاس و اکونومی زیاد است این امکان را به مسافران می دهند که بتوانند کلاس پرواز خود را ارتقا بدهند.

مراحل سوار شدن

بلیط هواپیما اکونومی سهل الوصول تر است و ممکن است در دقیقه نود بتوانید یک بلیط اکونومی با تخفیف بسیار بالایی را خریداری کنید. بلیط ارزان هواپیما و بلیط چارتر و تخفیف دار معمولا از این نوع کلاس پروازی هستند. هنگام سوار شدن به هواپیما اولویت با دیگر کلاس های پروازی است حتی در زمان پیاده شدن نیز اولویت با دیگر کلاس های پروازی است. و دلیل اینکه در  کلاس اکونومی می گذرانید این است که مسافران دیگر کلاس ها سوار هواپیما شوند.

 

نکته : تمام امکانات ارائه شده در کلاس های پرواز تنها به نوع ایرلاین بستگی دارد.

تبلیغات متنی

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا