روانشناسی

4 نکته برای رفع استرس

4 نکته برای رفع استرس

استرس میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که فشار زندگی را هم میتوان به دلایل استرس اضافه کرد.ایجاد تنش و اضطراب توسط هر محرکی را میتوان گفت استرس زا و یک فشار احساسی , روحی روانی که بیشتر ازتحمل انسان باشد را استرس خواهند گفت. همچنین هر کسی در طی زندگی امکان دارد با استرس روبرو شود.در حقیقت استرس زمانی به ایحاد میشود که ما در مقابل فشار کوچک نتوانیم کنار بیاییم.

استرس در افراد مختلف متفاوت است.و همچنین امکان دارد عامل استرس برای فردی ایجاد شود و برای فردی دیگر به هیچ عنوان ایجاد نشود.تغییر شغل,نقل مکان به یک شهر جدید,ازدواج,مرگ نزدیکان و وجود یک بیماری با اهمیت در خانواده از جمله عوامل بیرونی رهاسازی فشار عصبی هستند. جالب آنکه حوادث شادی‌آور نیز می‌توانند که به همان اندازه وقایع غم‌ بار برای انسان فشارزا باشند.

۱. شهامت پذیرفتن واقعیت ها

پذیرفتن واقعیت بعضی از اتفاقات,تنش را از شما دور می‌کند و آرامش روانی را به شما باز می‌گرداند. اینکه بتوانید حقیقت را بپذیرید به کاهش استرس شما در تمام مراحل و مسائل زندگی کمک خواهد کرد و زودتر از شرایط بحرانی خارج خواهید شد.

۲. تغذیه سالم

حذف چربی‌ها از غذای روزانه و جایگزین کردن ماهی، سبزیجات تازه به خصوص اسفناج به سلامت روانی و کاهش استرس کمک شایانی می‌کند.

۳. مدیریت کردن زمان

خیلی از مردم به خاطر تأخیرهایی که دارند، دچار استرس می‌شوند. دیر رسیدن به اداره، مهمانی، قرار کاری، شام دوستانه و قرار ملاقات‌های مهم، افراد را دچار استرس و تپش قلب می‌کند. با به موقع خارج شدن و مدیریت زمان علاوه بر به موقع رسیدن، سلامتی خود را نیز تضمین می‌کنید.

۴. ورزش‌های روزانه

ورزش‌های هوازی، پمپاژ خون را تنظیم می‌کند و موجب آرامش و کاهش استرس می‌شود. نیم ساعت ورزش روزانه شما را از اضطراب‌های بیهوده دور نگه خواهد داشت.

تبلیغات متنی

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا