ویزا

10 دانشگاه معتبر کانادا

10 دانشگاه معتبر کانادا

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید با 10 دانشگاه معتبر این کشور آشنا شوید، تحصیل در دانشگاه های کانادا نسبت به کشور همسایه خود امریکا ارزان تر است و روند پذیرش و شرایط اقامت دائم آن راحت تر است.

۱- دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو توانست بار دیگر از دانشگاه مک گیل پیشی بگیرد و در صدر لیست دانشگاه‌های برتر کانادا و به جایگاه ۳۱ بهترین دانشگاه‌‌های دنیا قرار بگیرد. دانشگاه تورنتو در سال ۱۸۲۷ تاسیس شده و در حال حاضر ۸۸,۷۰۰ دانشجو در سه فضای آموزشی این دانشگاه در شهر تورنتو در حال تحصیل هستند. این دانشگاه به خاطر نوآوری‌های تحقیقاتی خود مانند کشف انسولین و سلول‌های بنیادی شهرت جهانی دارد.

۲- دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل با حدود ۴۰,۵۰۰ دانشجو که ۲۵ درصد آن‌ها بین‌المللی هستند، توانست در سال ۲۰۱۸ در رتبه ۳۲ جهان قرار بگیرد. این دانشگاه در مونترال واقع شده و دارای بیشترین تعداد دانش پژوهان رودز (۱۴۲) و برندگان جایزه نوبل (۱۲) در میان همه‌ی دانشگاه‌های کانادا است.

۳- دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا در سال به رتبه ۵۱ جهانی نزول داشته، اما همچنان رتبه سوم دانشگاه‌های برتر کانادا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در ونکوور و کلونا در بریتیش کلمبیا واقع شده است و حدود ۶۲,۹۰۰ دانشجو دارد، که از این تعداد ۱۴,۴۳۴ نفر از آن‌ها دانشجویان بین المللی از ۱۶۲ کشور مختلف هستند.

۴- دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در کنار دانشگاه کره جنوبی یکی از ۴ دانشگاهی است که در رده‌ی ۹۰ رتبه‌‌بندی جهانی QS قرار گرفته‌اند. دانشگاه آلبرتا در سال ۱۹۰۸ تأسیس شد و اکنون در شهر ادمونتون مستقر است. این دانشگاه ۳۷,۸۳۰ دانشجو از ۱۴۳ کشور مختلف دارد و سالیانه سهمی۱۲.۳ میلیارد دلاری در اقتصاد آلبرتا دارد.

۵- دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترآل در رتبه ۱۳۰ رتبه بندی QS قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۷۸ تاسیس شد و یکی از فعال‌ترین دانشگاه‌های کانادا است که درآمد حاصل از تحقیقات آن به بیش از نیم میلیارد دلار می‌رسد.

۶- دانشگاه مکمستر

دانشگاه مکمستر، یکی از نه موسسه‌ای است که در رده ۱۴۰ جهانی قرار دارند. این دانشگاه در سال ۱۸۸۷ در تورنتو تاسیس شد، اما در سال ۱۹۳۰ به همیلتون، انتاریو منتقل شد. در مکمستر حدود ۷۰ موسسه و مرکز تحقیقاتی وجود دارد، اما بیش از هر چیز این دانشگاه به خاطر مدرسه پزشکی‌اش مشهور است.

۷- دانشگاه واترلو

یکی دیگر از دانشگاه‌های واقع در انتاریو دانشگاه واترلو، یکی از دانشگاه‌های برتر کانادا است که در سال ۱۹۵۷ تاسیس شده است، امروزه، ۳۷ درصد از ۳۶,۶۷۰ نفر دانشجو این دانشگاه دانشجویان بین‌المللی هستند.

۸- دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن در شهر لندن در انتاریو واقع شده است. قبلا به عنوان دانشگاه وسترن انتاریو شناخته می‌شد. دانشگاه در سال ۱۸۷۸ تاسیس شد و در حال حاضر حدود ۲۸,۸۰۰ دانشجو دارد.

۹- دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری در رتبه بندی QS سال ۲۰۱۸، در جایگاه ۲۱۷ قرار گرفت. این دانشگاه که محل تولد اختراعات قابل توجهی از جمله نئوروچیپ است، در سال ۱۹۶۶ تاسیس شده و دارای پنج فضای دانشگاهی است که یکی از آن‌ها در قطر قرار دارد.

۱۰- دانشگاه کویینز

دانشگاه کویینز که در سال ۲۰۱۸ توانست در رده ۲۲۴ رتبه‌‌بندی جهانی دانشگاه‌ها قرار بگیرد، قدیمی‌ترین دانشگاه کانادا است که در سال‌های ۱۸۴۱-۱۸۲۶ تاسیس شد. امروزه، دانشگاه کویینز حدود ۲۲,۴۶۱ دانشجو دارد، که تقریبا ۱- درصد آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند.

منبع : کجارو

آرسینه

راهنمای گرفتن ویزای کانادا

تبلیغات متنی

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا