اطلاعات پرواز

تشریفات فرودگاهی یا cip چیست؟

CIP

CIP مخفف عبارت Commercial Important Person است اما خدمات CIP یا تشریفات فرودگاهی چیست؟ و این تشریفات در فرودگاه امام خمینی (ره) و فرودگاه مهرآباد چگونه است؟ برای آشنایی بیشتر با CIP و تشریفات فرودگاهی با آرسینه همراه باشید.

تشریفات فرودگاهی

خدمات cip یا تشریفات فرودگاهی که این خدمات قالبا افراد معروف یا اشخاصی که از نظر تجاری مهم و سرشناس هستند همانند روسای شرکت های بزرگ ، کارخانه و سرمایه گذاران بزرگ، روسای تیم های فوتبال، تجار بزرگ و … است. اما باید بدانید این خدمات از آنجایی که خریدنی هستند همه افراد یا مسافران می توانند با پرداخت هزینه این خدمات را خریداری کنند.

باید بدانید که خدمات cip  شامل ارائه امکانات رفاهی ویژه ای برای مسافران است که موجب استراحت و آرامش بیشتر می شود که از ورود به فرودگاه و تحویل گرفتن چمدان ها و همراهی شما به سالن مخصوص cip شروع می شود. و در ادامه ارائه این خدمات اعم از امور دریافت کارت پرواز، پذیرایی داخل سالن و راهنمایی و ترانسفر به درب هواپیما با تشریفات خاص انجام می شود.

این خدمات شامل چه امکاناتی هستند؟

1- سالن پذیرایی با طراحی زیبا به همراه سلف سرویس های مجلل

2- کافی شاپ های شیک با انواع نوشیدنی ها

3- راهنمایی و انتقال مسافران از زمان ورود به سالن تا درب هواپیما

4- دریافت ویزای فرودگاهی در صورت هماهنگی قبلی

5- کافی نت

6- ارائه خدمات بانکی

7- سالن کنفرانس

8- مرکز تجاری

9- سوییت ها ی زیبا و دارای امکانات برای اقامت چند ساعته

10-  ترانسفر فردگاهی

11- …

خدمات CIP فرودگاه امام خمینی (ره) و فرودگاه مهرآباد

فرودگاه بین المللی امام خمینی دارای مجهزترین سالن تشریفات(cip) اختصاصی در ایران است. این سالن تشریفات در سه طبقه و دارای هفت هزار متر مربع مساحت دارد. که تمام خدماتی که گفتیم در این سالن ارائه می شود. باید بدانید که این سالن خارج از هیاهو و سر صدا فرودگاه است ودارای فضای آرام و مکانی دلنشین است که مسافران بتوانند استراحت کنند.

اما فرودگاه امام تنها دارای این خدمات نیست و فرودگاه مهرآباد نیز دارای چنین مکان و خدمات سی آی پی است. فرودگاه مهرآباد نیز دارای سالن تشریفات فرودگاهی (cip) با مساحت 7500 متر مربع است که در سه طبقه و امکانات مدرن و لوکس است. که تمام خدمات cip را که گفتیم را دارا است.

منبع : مجله گردشگری ایران نیهون

تبلیغات متنی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا