اطلاعات پرواز

بلیط چارتر را از کجا بخریم؟

بلیط چارتر را از کجا بخریم؟

همه ما بلیط چارتر را با قیمت پایین آن می شناسیم و زمانی که می خواهید بلیط ارزان هواپیما تهیه کنید و هزینه صفرتان را کاهش بدهید با کمی جستجو می تواند بلیط های لحظه آخری را پبدا کنید. اما بلیط چارتر ارزان را از کجا بخریم؟ در ادامه با آرسینه همراه باشید.

امروزه با دسترسی به اینترنت و در دست داشتن تلفن های هوشمند یا لپ تاپ و … بجای رفتن به آژانس های مسافرتی و اتلاف وقت و قرار گرفتن در ترافیک و صرف هزینه های بالا در چند دقیقه چندین وب سایت فروش بلیط هواپیما را رصد کنید و علاوه بر زمان بهترین قیمت بلیط هواپیما را تهیه کنید.

زمانی که قصد خرید بلیط هواپیما چارتری را دارید می توانید از وب سایت های مختلفی که دارای نماد الکترونیک هستند و یا از اپلیکیشن های جستجو بلیط هواپیما را بررسی کنید.

وقتی در گوگل کلمه بلیط هواپیما را سرچ می کنید ده لینک از سایت های ارائه دهنده خدمات بلیط هواپیما را خواهید دید که می توانید با بررسی چند سایت در چند دقیقه بهترین قیمت بلیط هواپیما را پیدا و خریداری کنید اما در بین نتایج جستجوی گوگل نیز بخشی برای تبلیغات وجود دارد که کنار تمام این لینک ها کلمه ads  نوشته شده است که برخی از وب سایت با صرف هزینه های کلیکی به گوگل در نتایج اول جستجو قرار می گیرند. پس بهتر است با کمی دقت وب سایت معتبرتری را پیدا کنید البته همانطور که گفتیم می توانید همزمان چندین وب سایت را با هم مقایسه کنید و از این بین بهترین قیمت بلیط هواپیما و سایت دارای نماد الکترونیک را پیدا کنید.

چرا بلیط چارتر با قیمت کمتری عرضه می شوند؟

بلیط چارتر در واقع توسط آژانس های هواپیمایی در مسیر های پرتردد، بخشی یا کل صندلی ها هواپیما پیش خرید می کنند البته برای مدت زمان معلوم که این آژانس ها تعیین کننده قیمت بلیط را دارند و ایرلاین ها نقشی در نرخ بلیط چارتر ندارند.

زمانی که شرکت های چارتر کننده یا آژانس های هواپیمایی بخشی یا کل صندلی های هواپیما را اجاره می کنند و آن را بفروش می رسانند این احتمال وجود دارد که نتوانند کل صندلی های هواپیما را پر کنند برای اینکه کل صندلی ها را پر و خسارت نبینن قیمت بلیط را پایین می آورند که کل صندلی ها پر شود و این در زمانی است که هرچه به ساعات پرواز نزدیک تر شویم قیمت بلیط چارتر بخاطر تقاضای کم بلیط هواپیما قیمت آن نیز کمتر می شود.

نکته : بلیط چارتر همیشه ارزان نیستند و گاها قیمت آنها از بلیط های سیستمی نیز گران تر فروخته می شود و این تنها به میزان تقاضای بلیط هواپیما بستگی دارد که چه زمانی باشد. ایام عید نوروز به همراه برخی تعطیلات در سال شاهد قیمت بالای بلیط هواپیما بنا بر تقاضای زیاد بلیط هواپیما خواهید بود.

مزایای بلیط چارتر

– تنها و بهترین مزایای بلیط چارتر قیمت پایین آن نسبت به بلیط سیستمی است البته این ملزم به نزدیک شدن به ساعات پرواز است و در شرایط که بلیط های هواپیما بفروش نرفته باشند است.

معایب بلیط چارتر

– بلیط چارتر برخلاف بلیط سیستمی  برای همه سنین با قیمت یکسانی عرضه می شود. و هیچ تخفیفی برای افراد بزرگسال یا کودکان در نظر نمی گیرد.

– بلیط چارتر برخلاف بلیط سیستمی تنها در مسیر های پرتردد وجود دارد نه همه مسیر های هوایی.

– در بلیط چارتر خبری از کنسل کردن بلیط هواپیما (استرداد ) یا تغییر آن وجود ندارد.

– بلیط چارتر در ایم خاص گاها قیمت آن از بلیط های سیستمی نیز فراتر می رود و این تنها به بالا رفتن نرخ تقاضا ارتباط دارد.

تبلیغات متنی

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا