ایرانگردی

آبشار ورسک در شرق روستای ورسک

آبشار ورسک

در قسمت شرق روستای زیبای ورسک و در زیر قله اتابک و تیزکوه، دره ای بسیار زیبا و نیمه جنگلی وجود داره که نسبتا عمیق بوده و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.
آبشار ورسک پل سفید E59 52 N54 35 در قسمت شرق روستای زیبای ورسک و در زیر قله اتابک و تیزکوه، دره ای بسیار زیبا و نیمه جنگلی وجود دارد که نسبتا عمیق بوده و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند…

آبشار بسیار زیبا و پرآب چشمه علی که همان آبشار فصلی ورسک می باشد به ارتفاع تقریبی بیست متر از این دره به سمت روستای ورسک جاری است. آب این آبشار از ارتفاعات قدمگاه سرچشمه می گیرد و سالانه تعداد زیادی از مردم مشتاق را به سوی خود می کشاند. از روستای ورسک تا زیر آبشار حدود 30 دقیقه راه می باشد که نیمی از آن از کنار آب رودخانه می گذرد.
جالب است بدانید که آبشار ورسک به دو قسمت آبشار کوچک و آبشار بزرگ تقسیم می شود. در مسیر رسیدن به این آبشار از تنگه ای در میان دو کوه خواهید گذشت که آب از سطحی شیب دار جاری است به این قسمت از مسیر آبشار کوچک و به انتهای مسیر آبشار بزرگ میگویند.

آب و هوا

آب و هوای این منطقه معتدل، مرطوب و کوهستانی می باشد. این رودخانه فصلی است و در فصل های مختلف حجم آب متفاوتی دارد.
تاریخچه
بخش ورسک یک منطقه ی ییلاقی قدیمی است که در زمان رضاشاه به پاس از تلاش و کوشش مهندس ورسک چکسلواکی در ساخت پل عجیب ورسک، به این نام مشهور شد.

راهنما

برای رسیدن به این آبشار زیبا کافی است در محور فیروزکوه بعد از گردنه گدوک کمی جلوتر به سمت راست وارد روستای ورسک شده و از آنجا تا آبشار حدود 4 کیلومتر و تقریبا نیم ساعت راه است مسیر رسیدن به آبشار ورسک دقیقا از زیر پل ورسک می گذرد و باید در امتداد رودخانه حرکت کرد تا به آبشار زیبای ورسک رسید… در مسیر به یک آبشار کوچک می رسید یه دو راهی است که باید به سمت راست بروید.
زمان سفر برای بازدید از آبشار ورسک چه فصلی از سال است؟
سفر به آبشار معمولا از اواسط اردیبهشت ماه آغاز می شود و تا پایان تابستان ادامه می یابد. این به دلیل عبور از رودخانه برای بازدید از آبشار است.

منبع : نمناک

آرسینه

تبلیغات متنی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا