دانستنی ها

بیزینس کلاس چیست؟

بیزینس کلاس

بیزینس کلاس یا کلاس تجاری

بیزینس کلاس چیست؟ هنگام خرید بلیط هواپیما (بلیط چارتر) با کلاس های متفاوتی مواجه می شوید که این کلاس ها  نقش بسزایی را در قیمت بلیط هواپیما دارند، کلاس های پرواز شامل اکونومی کلاس، بیزینس کلاس و فرست کلاس هستند که در این مقاله سعی بیزینس کلاس را شرح دهیم با آرسینه همراه باشید.

بیزینس کلاس

همانطور که گفتیم بیزینس کلاس نوع دیگری از کلاس های پرواز می باشد که این کلاس از نظر خدمات به مسافران و قیمت بلیط هواپیما در سطح متوسطی قرار دارد یا به نوعی باید بگویم بیزینس کلاس مابین کلاس اکونومی و فرست کلاس قرار دارد. و امکانات این کلاس فراتر از اکونومی کلاس و پایین تر از فرست کلاس است که برای از نظر تجاری برای پرواز های طولانی مناسب است و در همین ارتباط ایرلاین ها این کلاس را در بالاترین سطح از خدمات ارائه می دهند.

امکانات بیزینس کلاس

* نوع خدمات ارائه شده این کلاس در پرواز های طولانی با پرواز های کوتاه مدت شکل متفاوت تری را دارد. باید بدانید که مسافران اکونومی کلاس در حین پرواز حق ورود به کلاس تجاری را ندارند ولی مسافران بیزینس کلاس مس توانند که وارد بخش اکونومی کلاس بشوند.

* صندلی های این کلاس بصورت مبله و در دو ردیف جدا از هم هستند که این صندلی ها در پرواز های طولانی به دو صورت صندلی های کاملا تاشو و صندلی تاشوی زاویه دار صندلی هایی که زاویه ۱۵۰ یا ۱۶۰درجه نسبت به سطح کف هواپیما دارند، صندلی های بیزینس کلاس امکانات و رفاه بهتری را نسبت به اکونومی دارد اما امکانات و تجملات کمتری را نسبت به فرست کلاس دارد. این صندلی ها دارا سیستم های صوتی و تصویری هستند که نمایشگر این صندلی ها کمی کوچکتر از صندلی های فرست کلاس هستند.

* غذای بیزینس کلاس بصورت غذاهای گرم  سرو می شود و دارای کترینگ متفاوت و کامل هستند. و در پرواز های طولانی برخی از هواپیمایی ها غذاهایی درون پرواز ارائه می کنند که به انتخاب مسافر بوده و برخی دیگر شرکت های هواپیمایی به مسافر این امکان را می دهند که تا قبل از پرواز غذای مورد نظر خود را انتخاب کنند،

*در این کلاس پروازی  امکانات رفاهی مانند کانتر مستقل و حمل و نقل مجزا از ترمینال تا هواپیما و بالعکس وجود دارد و کلیه پرسنل هواپیما نظارت بیشتری دارند.

نکات مهم این کلاس پروازی

* این پروازها در مقایسه با پروازهای فرست کلاس بسیار ارزان تر بوده و به طبع کیفیت نازل تری دارند، وجه تمایز  بیزینس کلاس از سایر کلاس ها در کیفیت صندلی ها، غذاها و نوشیدنی ها، کانتر، ترانسفر و دیگر امکانات است، و از لحاظ اقتصادی از فرست کلاس ارزانتر و از اکونومی گرانتر است.

* در کلاس های پروازی استاندارد مشخصی برای طبقه بندی کیفیت و امکانات پرواز وجود ندارد و امکانات شرکت های هواپیمایی مختلف باهم متفاوت است.

ارسال پاسخ

آرسینه
آرسینه جدیدترین و بروز ترین مطالب در حوزه های تغذیه, روانشناسی, پوست ومو, گردشگری, فرهنگی, سبک زندگی, تکنولوژی, تناسب اندام, رژیم غذایی, بیماری های نادر و.. آرسینه همواره سعی بر بهبود هر چه بهتر کیفیت محتوا خواهد بود.