راهنمای سفر

ترمینال شرق (پایانه مسافربری تهران پارس) همراه با آدرس و تلفن

ترمینال شرق

ترمینال شرق

ترمینال شرق تهران در سال ۱۳۶۰ افتتاح گرديد این ترمینال بیشتر برای استان های شمال شرقی کشور خدمات ارائه می دهد. برای آشنایی بیشتر با ترمینال مسافربری شرق تهران و خرید بلیط اتوبوس با آرسینه همراه باشید.

پایانه مسافربری شرق

ترمینال مسافربری شرق  در سال ۱۳۶۰ با مساحت ۵٫۳ هکتار در كلان‌شهر تهران به منظور جابه‌جايي مسافران افتتاح گرديد و لقب دومین را بعد از ترمینال جنوب در تهران از آن خود کرد. ترمینال شرق که بیشتر به استان های شرقی و شمال شرق کشور خدمات ارائه می دهد. در حال حاضر به ۶ تعاونی در آن فعال هستند و روزانه ۲۵ سفر در این پایانه انجام می شود.

ترمینال شرق گوشه انتهایی تهران پارس است و خارج از آن سواری ها برای مقاصد مختلف وجود دارند. برای رفتن به ترمینال شرق با وسایل حمل نقل عمومی می توانید از بی آر تی تهران پارس استفاده کنید.

طرح گسترش و تبدیل آن به بزرگ ترین پایانه مسافربری خاورمیانه در دست احداث است و از سال ۱۳۹۰ آغاز شده است و هدف آن است که هر روز ۱۲۰ هزار مسافر با آن جابه جا شوند.

آدرس ترمینال شرق

آدرس ترمینال شرق : تهران، خیابان دماوند، سه راه تهران پارس، پایانه مسافربری تهران پارس

شماره‌هاي تماس : ۰۲۱۷۷۸۶۴۳۵۵

۷۷۸۶۴۰۱۰ – ۷۷۸۶۴۳۵۵ – ۷۷۸۸۷۸۳۸ – ۷۷۷۱۷۰۰۵

نمابر : ۷۷۷۷۰۲۵۰۴

خرید بلیط اتوبوس

خرید بلیط اتوبوس به دلیل قیمت ارزان نسبت به بلیط هواپیما و پوشش سراسری مسیرهای بین شهری و همچنین تنوع ساعات حرکت اتوبوس یکی از گزینه های مناسب و راه های ارزان برای مسافرت است.

مسیرهای خروجی از ترمینال شرق

در ترمینال شرق با استقرار ۹ شركت مسافربري اتوبوسراني، ۳ شركت مسافربري ميني‌‏بوسراني و ۶ شركت مسافربري سواري‌راني، نسبت به جابه‌جايي مسافران اقدام مي‌شود. در اين پايانه، سرويس‌هاي مسافربري به مقاصد ۳۳ شهر  انجام می شود.

آمل – اصفهان – اراك –  بابل – بابلسر – بجنورد – بندرترکمن – ساری – سبزوار  – سمنان – شیروان  – درگز – قوچان – قم –فاروج – کلاله – گرگان – گلپایگان –  گنبد کاووس – مشهد – یزد و …

خدمات و امکانات رفاهی

اتاق مادر و کودک

اتاق مادر و کودک : اين اتاق در سالن روبه‌روی تعاونی ۱۵، به‌صورت مستمر در طول روز، آماده ارائه خدمات به مادران و کودکان آنان است.

نمازخانه

نمازخانه : در محوطه پایانه، روبه‌روی شرکت تعاونی ۱۲ و جنب زیرگذر مترو واقع شده و نماز جماعت در سه وقت (صبح، ظهروعصر، مغرب و عشاء) به‌صورت جماعت در نمازخانه برای نمازگزاران برگزار می‌شود.

تلفن گويا

تلفن گويا : این پایانه با ۹ خط آماده پاسخگويی به مسافران محترم است. ۹-۵۵۱۸۵۵۰۱

امكانات رفاهي

امكانات رفاهي : عبارتند از مسجد، كيوسك اطلاعات، سيستم تلفن گوياي پايانه، اورژانس به صورت شبانه‌روزي، اتاق مادر و كودك، سرويس‌هاي بهداشتي، دستگاه‌هاي خودپرداز، سالن انتظار مسافران براي هر شركت مسافربري، سالن ورزشی، خوابگاه مجهز براي رانندگان، پيك بادپا، شهركتاب، جايگاه عرضه سوخت گازوئيل، تاكسي‌راني پايانه به صورت شبانه‌روزي، نمایندگی وزارت راه و ترابري، مجموعه ورزشي ، خانه سلامت، كلانتري، نيمكت‌هاي سايبان‌دار، تلفن‌هاي عمومي، تلفن ويژه معلولان، ايستگاه آتش‌نشاني، فروشگاه‌هاي مواد غذایی سرد و گرم، ،پارکینگ.

ارسال پاسخ

آرسینه
آرسینه جدیدترین و بروز ترین مطالب در حوزه های تغذیه, روانشناسی, پوست ومو, گردشگری, فرهنگی, سبک زندگی, تکنولوژی, تناسب اندام, رژیم غذایی, بیماری های نادر و.. آرسینه همواره سعی بر بهبود هر چه بهتر کیفیت محتوا خواهد بود.