سئو چیست؟
سئو

سئو 

سئو (seo) در واقع مخفف عبارت Search Engine Optimization (بهینه سازی موتور جستجو) است. در واقع برای بهبود سایت ها و کمک کردن در بهتر دیده شدن نتایج جستجوی در موتورهای جستجوگر بصورت طبیعی است. در ادامه به بررسی سئو می پردازیم با آرسینه همراه باشید.

سئو چیست؟

سئو را می توان گفت به منظور بهبود بخشیدن در عملکرد سایت دانست که بهبود براساس استاندارهای موتورهای جستجو و البته جذب بازدیدکنندگان بیشتری از این روش است. ولی سئو معیارها و فاکتورهای زیادی دارد که برای بهبود نتایج باید رعایت کنید. اما به همین راحتی هم نیست نیاز به تخصص و پیش زمینه و البته صبر در این ارتباط دارید و همچنین بروز بودن با الگوریتم های موتورهای جستجو که مدام در حال تغییر هستند.

اهمیت آن

اکثر کابران برای پیدا کردن کالا ، خدمات یا محتوای مورد نیازشان در موتورهای جستجو همانند گوگل ، بینگ و یاهو سعی بر پیدا کردن آن می کنند و شما هرچقدر در ربته های بالاتری باشید کابران بیشتری را جذب می کنید. و می توانید کالای یا خدماتان را عرضه کنید. ولی باید بدانید که کلمات جستجو شده توسط کابران اهمیت بالای برخوردار است. نتایجی که شما از سئو می گیرید از هر نوع تبلیغی ارجعیت دارد.

باید بدانید نتیجه حاصل کلمات کلیدی شما هفته ها یا ماه ها طوب می کشد که نتیجه مورد نظرتان دست پیدا کنید. که در دراز مدت با افزایش بازدید کنندگان می توانید از مزایای سئو بهره مند شوید. ولی باید سعی کنید جز سه لینک برتر نتایج جستجو باشید که 58 درصد کلیک های را جذب خود می کنند.

SEO On Page 

سئو درون صفحه به منظور بهینه سازی کدهای سایت و یا محتویات سایت که می توان شامل متن ، لینک ها ، تصاویر و … دانست. و ساده تر آن است که بگویم هر چیزی که در سایت خود بارگذاری می کنید به seo on psge  ارتباط دارد. سئو on psge تاثیر بسزایی را در نتایج جستجوی دارد.

SEO Off Page

سئو off page برخلاف on page تکنیک های است که در خارج از سایت انجام می شود. و شامل تمام چیزهای است که می توانند در بالا بردن رتبه شما کمک کنند. سئو off page  را می توان به ساخت بک لینک (رپورتاژ) ، شبکه های اجتماعی ، فروم ها … و در فعالیت های که می توانند به شما در جذب کابران کمک کنند.

کلاه سفيد

سئو کلاه سفید را می توان به مجموعه ای از تکنیک ها و روش های و البته قوانین  موتورهای جستجو دانست که سعی بر آن ندارند موتورهای جستجو فریب دهند. سئو کلاه سفید در واقع در دراز مدت پیرو دستور العمل های و  روش های صحیحی است که برای بدست آوردن نتایج بهتر از موتورهای جستجو اقدام می کنند.

کلاه سیاه

سئو کلاه  سياه در واقع سعی بر  فریب و یا دستکاری الگوریتم های موتور جستجو برای بدست آوردن رتبه بهتر از نتایج جستجو را دارند بکار گرفته می شود. که این روش غیر اخلاقی که توسط هیچ یک از موتور های جستجو تایید نمی شود. که این روش خطرهای نیز دارد و احتمال خارج شد از فهرست پایگاه داده موتورهای جستجو را دارد.

0 0 vote
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ امتیاز بدهید
Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments