راهنمای سفر

ترمینال جنوب تهران (ترمینال خزانه) همراه با آدرس و تلفن

ترمینال جنوب

ترمینال جنوب

ترمینال جنوب تهران به عنوان قدیمی ترین و اولین پایانه مسافربری در تهران با نام ترمینال خزانه (جنوب) است. در ادامه با آشنایی بیشتر با پایانه مسافری جنوب از امکانات رفاهی تا مسیرهای خروجی ترمینال با آرسینه همراه باشید.

 

پایانه مسافری جنوب

پایانه جنوب یا ترمینال خزانه قدیمی ترین و اولین پایانه مسافربری تهران محسوب می شود. برای رفتن به ترمینال جنوب با وسایل حمل نقل عمومی اعم از بی آر تی و مترو می توانید استفاده کنید. که یکی از درب های آن مستقیما وارد ترمینال می شود. در حال حاضر ۱۱ شرکت مسافربری در آن مشغول ارائه خدمات هستند و روزانه ۱۱۶ سفر (مبدا و مقصدهای تکراری شمرده نشده اند) در این پایانه انجام می شود که بیشتر شامل شهرهای مرکزی و جنوبی کشور می باشند.

در حال حاضر این پایانه به تمام استان‌های کشور سرویس دارد: به‌ جز پنج استان مازندران،گیلان،کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی.

 

خدمات و امکانت رفاهی پایانه جنوب

اتاق مادر و کودک : اين اتاق در سالن روبه‌روی تعاونی ۱۵، به‌صورت مستمر در طول روز، آماده ارائه خدمات به مادران و کودکان آنان است.

نمازخانه : در محوطه پایانه، روبه‌روی شرکت تعاونی ۱۲ و جنب زیرگذر مترو واقع شده و نماز جماعت در سه وقت (صبح، ظهروعصر، مغرب و عشاء) به‌صورت جماعت در نمازخانه برای نمازگزاران برگزار می‌شود.

درمانگاه و اورژانس : در محوطه پایانه با تجهیز همه امکانات پزشکی، همواره آماده خدمات‌دهی به مسافران و مراجعه‌كنندگان است.

جايگاه سوخت : با توجه به بازسازی جایگاه سوخت، این پایانه اقدام به استقرار و نصب چهار کانکس سوخت براي سوخت‌گیری اتوبوس‌های مسافربری، تعاونی‌ها و شرکت‌های مسافربری كرده که به‌صورت شبانه‌روزی فعال هستند.

خوابگاه رانندگان : خوابگاه در محوطه پایانه، جنب ایستگاه قم واقع شده است. این مکان مجهز به سرویس بهداشتی و حمام مستقل و بیش از ۵۰ تختخواب به‌صورت شبانه‌روزی آماده سرویس‌دهی به رانندگان تعاونی‌ها و شرکت‌های مسافربری است.

کلانتری ۲۰۸ : نيروي انتظامي با استقرار در پايانه، در قسمت‌های مختلف پلیسی و امنیتی پایانه، در حال انجام وظیفه است.

کارواش : به‌صورت شبانه‌روزی در محوطه پایانه، آماده سرویس‌دهی به اتوبوس‌های تعاونی‌ها و شرکت‌های مسافربری است.

پاركينگ : با ظرفیت بیش از ۷۵۰خودرو در دو قسمت پایانه فعال است.

خودپرداز : هفت دستگاه خودپرداز بانک اقتصاد نوین و بانک شهر براي دسترسي آسان مسافران و مراجعه‌كنندگان در پایانه نصب شده است.

آدرس ترمینال جنوب

آدرس ترمینال جنوب : تهران، بزرگراه بعثت، روبروی کارخانه روغن نباتی قو، پایانه مسافربری خزانه

شماره تماس: ۰۲۱۵۵۱۸۵۳۹۰

تلفن گويا : این پایانه با ۹ خط آماده پاسخگويی به مسافران محترم است. ۹-۵۵۱۸۵۵۰۱

مسیرهای خروجی از ترمینال جنوب

آبادان – اراک – اردبیل – آستانه – اصفهان – اندیمشک – اهواز

اسفراین – بروجرد – بم – بندرعباس – بوشهر – تایباد – تبریز

جهرم – خرم آباد – خمین – دامغان – دزفول – رفسنجان – زاهدان

سبزوار – سمنان – شاهرود – شهرکرد – شوشتر – شیراز – عسلویه

کازرون – کاشان – کاشمر – کرمان – گلپایگان – مسجد – سلیمان – مشهد

ملایر – نهاوند – همدان – یاسوج – یزد – زاهدان – کرمان و…

 

خرید بلیط اتوبوس

خرید بلیط اتوبوس به دلیل قیمت ارزان نسبت به بلیط هواپیما و پوشش سراسری مسیرهای بین شهری و همچنین تنوع ساعات حرکت اتوبوس یکی از گزینه های مناسب و راه های ارزان برای مسافرت است.

ارسال پاسخ

آرسینه
آرسینه جدیدترین و بروز ترین مطالب در حوزه های تغذیه, روانشناسی, پوست ومو, گردشگری, فرهنگی, سبک زندگی, تکنولوژی, تناسب اندام, رژیم غذایی, بیماری های نادر و.. آرسینه همواره سعی بر بهبود هر چه بهتر کیفیت محتوا خواهد بود.