دهان و دندان

پودرهای سفید کننده دندان چه بلایی بر سر دندان می آورد

پودرهای سفید کننده دندان چه بلایی بر سر دندان می آورد

پودرهای سفید کننده دندان چه بلایی بر سر دندان می آورد

همه دوست دارند دندان های سفید و درخشانی داشته باشند. با وجود تکنیک های جدید، این تمایل بیشتر هم شده است.

همۀ ما چیزهایی از کیت های سفید کننده دندان که در داروخانه ها بدون نسخه به فروش می رسند و به داشتن لبخندی زیباتر کمک می کنند، شنیده ایم… اما آنچه واقعاً دندانپزشک ها توصیه می کنند چیست؟

فواید آنها چیست؟ عوارض سفید کردن دندان ها توسط دندانپزشک کدامند؟

استفاده طولانی مدت از پودرهای سفید کننده دندان ها نه تنها مفید نبوده بلکه ممکن است موجب برخی آسیب های جبران ناپذیر به دندان شود.

استفاده طولانی مدت پودر های سفیدکننده خطرات زیادی برای سلامت دهان و دندان دارد، افزود، مواد داخل این پودر های سفیدکننده طولانی مدت باعث از بین رفتن یک لایه از سطح دندان ها می شود.

استفاده طولانی مدت از این پودر ها نه تنها مفید نبوده بلکه با ایجاد حساسیت های دندانی، دندان ها را مستعد پوسیدگی می کند.

استفاده از ژل های سفید کننده دندان ها از خطر کمتری نسبت به پودر ها برخوردار است به دلیل اینکه ژل های موجود در سطح بازار از خواص اسیدی کمتری برخوردار هستند و با شستن دهان یا خوردن غذا اثرات آن ها از بین خواهد رفت.

رعایت نظافت دهان و دندان، مسواک زدن به موقع کمک زیادی به سلامت دندان ها خواهد کرد، همچنین در صورتی که برخی از افراد از تغییر رنگ دندان های خود رضایت کافی ندارند بهتر است با مراجعه به دندانپزشک و با روش های اصولی اقدام به برطرف جرم های دندان ها کنند.

منبع : نمناک

آرسینه

ارسال پاسخ

آرسینه
آرسینه جدیدترین و بروز ترین مطالب در حوزه های تغذیه, روانشناسی, پوست ومو, گردشگری, فرهنگی, سبک زندگی, تکنولوژی, تناسب اندام, رژیم غذایی, بیماری های نادر و.. آرسینه همواره سعی بر بهبود هر چه بهتر کیفیت محتوا خواهد بود.