مادر و کودک

ناباروری ها ۹۰ درصد قابل درمان

90 درصد ناباروری ها قابل درمان

 ناباروری ها ۹۰ درصد قابل درمان

دکتر سیدجلال حسینی کنگره باروری و ناباروری به مدت ۹ سال با موضوعات بهداشت باروری برگزار می شود و موضوع بسیار مهم که به جمعیت کشور متصل است.
رییس مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بهداشت باروری از یک طرف دیگر هم به فرزند سالم خانواده سالم وصل است و امسال به دلیل پراهمیت بودن، به دو مبحث جمعیت و جمعیت سالم پرداخته ایم .
این فلوشیپ تخصصی ارولوژی ترمیمی تاکید و علت اینکه امسال به مبحث جمعیت ناباروی مردان پرداخته ایم این است که بحث باروری جزء سیاست های کشوری قرار گرفته و از دیدگاه های مختلف مردمی، علمی و اجتماعی مطرح است.
متاسفانه در کشور ما هنوز یک نگاه سنتی وجود دارد و همیشه تقصیر ناباروری برگردن خانم ها انداخته می شود ولی در صورتی که ناباروری در زوجین ۵۰ در ۵۰ است و ما باید این نگرش به سمت خانم ها را اصلاح کنیم .
محور اصلی ما در کنگره نهم بحث ناباروری مردان خواهد بود و در بخش جمعیت هم سعی کرده ایم از صاحب نظران کشورهای همسایه دعوت به حضور کنیم .
بیماری های سیستمیک مانند دیابت، نکوس، رماتیسم وغیره … نقش بسیار مهمی در ناباروری مردان دارند .
موضوع دیگر بحث شیوع انواع سرطان ها است که طی سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است و افراد برای درمان اکثرا تحت درمان های شیمیایی و رادیوتراپی قرار می گیرند که باعث ناباروری می شود و در نتیجه باید برای حفظ باروری از فریز کردن تخمک و اسپرم استفاده کرد که در آینده بتوان صاحب فرزند شد.
یکی دیگر از بحث های مهم در این همایش ملاحظات اخلاقی-اجتماعی است که زوج نابارور بخصوص مرد نابارور چه دیدگاهی به ناباروری دارد و ما باید به چه افرادی اجازه دهیم که برای فرزنداوری اقدام کنند؛ همچنین موضوع حاملگی هایی مطرح می شود که منجر به سقط جنین می شود و این که نقش اقایان در این میان چیست.
این کنگره دارای ١٥امتیاز بازاموزی مداوم برای متخصصان اورولوژی . زنان و زایمان، پزشکان عمومی و …. میباشد ، همچنین هزینه ثبت نام درکنگره فوق براساس سامانه مداوم بوده و هزینه ثبت نام جهت متخصصان اورولوژی با ٥٠درصد تخفیف منظور شده است .
اولین کنگره ناباروری مردان در تاریخ ٢٦ لغایت ٢٨ آبان در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی با حضور سخنرانان مدعو داخلی و خارجی برگزار می شود .

مجله پزشکی آرسینه

ارسال پاسخ

آرسینه
آرسینه جدیدترین و بروز ترین مطالب در حوزه های تغذیه, روانشناسی, پوست ومو, گردشگری, فرهنگی, سبک زندگی, تکنولوژی, تناسب اندام, رژیم غذایی, بیماری های نادر و.. آرسینه همواره سعی بر بهبود هر چه بهتر کیفیت محتوا خواهد بود.