دانستنیهای پزشکی

درمان فلج ناشی از سکته مغزی

سکته مغزی

درمان فلج ناشی از سکته مغزی

اختلال حرکتی یکی از مهمترین عوارض ناشی از سکته مغزی است. محققان دانشگاه کیس وسترن ریزرو با استفاده از تحریک الکتریکی قادر به احیای توانایی های حرکتی در دست های ناتوان نجات یافتگان از سکته مغزی شدند.
در این روش از یک دستکش استفاده می شود که مجهز به چند حسگر است؛ پزشک دستکش را به دستی می پوشاند که سالم تر است، سیگنال های این دست به تحریکات الکتریکی تبدیل می شود و به دست معلول ارسال می شود و عضلات را تحریک می کند. این فرآیند با سیم کشی مجدد مغز، سبب احیای توانایی های دست معلول می شود.
تفاوت این روش با روش های مشابه تحریک دست به گونه ای است که دست ها به طور خودکار و بدون دخالت بیمار چند دقیقه یک بار باز و بسته می شوند. ۹۷ درصد بیمارانی که از تحریک الکتریکی استفاده کرده اند، این روش را برای احیای توانایی حرکتی دست مناسب می دانند.
محققان بر این باورند که بهترین زمان برای استفاده از این درمان، زمانی است که بیمار به تازگی دچار معلولیت حرکتی ناشی از سکته شده است؛ چرا که گذشت زمان سیم کشی مجدد اعصاب را با مشکل مواجه می کند.
منبع : ایرنا
 آرسینه

ارسال پاسخ

آرسینه
آرسینه جدیدترین و بروز ترین مطالب در حوزه های تغذیه, روانشناسی, پوست ومو, گردشگری, فرهنگی, سبک زندگی, تکنولوژی, تناسب اندام, رژیم غذایی, بیماری های نادر و.. آرسینه همواره سعی بر بهبود هر چه بهتر کیفیت محتوا خواهد بود.