دانستنیهای تکنولوژی

بک لینک های حرفه ای ایجاد کنید

مجله سئو آرسینه

بک لینک حرف ای

بک‌ لینک‌ها هستند که دنیای وب  را کنترل خواهند کرد و از این دید یکی از مهمترین ها هستند برای هر وب‌مستر. با ظهور گوگل، SEO بهینه سازی سایت نیز تحت تاثیر قرار و دچار تحول بسیاری شده است. از آن روز بود که بک لینک‌ ها به عنوان یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت در دنیای سئو مورد توجه قرار گرفتند. به همین منظور در این مقاله قصد داریم که درباره بک‌ لینک‌ها صحبت کنیم که ما را در ایجاد بک لینک‌هایی خوب و تاثیر گذار کمک فراوانی کنند. در ادامه با آرسینه همراه باشید.

قدم اول بک لینک


با متنی که مینویسید، تبلیغ کنید!

 مدت زمان زیادی است که تبلیغ بر پایه‌ی متن، یکی از بهترین وموثرترین راه‌های ایجاد یک بک لینک حرفه ای محسوب میشوند، در همین رابطه نیز نکاتی وجود دارند که باید در نظر قرار داده شوند .

ابتدا باید دانست که این روش به خوبی و کارآمدی وبلاگ نویسی بصورت میهمان  نیستند! با این حال برای موفقیت در آن، باید توجه کنید متنی که میخواهید بنویسید، فقط در وبسایت‌ها و وبلاگ‌های مرتبط گذاشته شوند. برای مثال اگر شما صاحب یک شرکت SEO هستید، فقط مجازهستید در جاهایی متن یا مقاله بگذارید که در رابطه با بهینه سازی وبسایت‌ها و فضای وب فعالیت میکنند.

نکته ی دیگر باید به آن توجه کنید این است که شما باید نهایت استفاده از واژه‌هایی که قابلیت کلیک کردن دارند و واژه های کلیدی را بکنید! در غیر این صورت متن و لینکی که میدهید فاقد ارزش خواهند بود.

یکی دیگر از موارد مهماین است که توجه به وبسایتی که قرار است متن شما  در آن ثبت شود. در نظر داشته باشید وبسایتی که انتخاب میکنید علاوه بر کیفیت عالی و معتبر بودن، در موتورهای جستجو نیز رنک و رتبه ی خوبی را داشته باشند. علاوه بر این بایستی به dofollow بودن لینک‌هایی که میگذارید هم توجه کنید ، چرا که بسیاری از موتورهای جستجو مانند گوگل، لینک‌های nofollow را نادیده گرفته و محسوب نمیکنند.

* لینک های dofollow به لینکهایی گفته میشوند که موتورهای جستجو هنگام برخورد به آنها به کراول (Crawl) کردن لینک مورد نظر می پردازند.

* لینکهای nofollow نیز لینکهایی گفته میشوند که موتورهای جستجو چندان توجهی به آنها نخواهند داشت و در حین کاوش، آنها را حساب نخواهند کرد.

قدم دوم بک لینک


از عضویت خود در شبکه های اجتماعی، نهایت بیشترین استفاده را ببرید!

یکی از کارآمدترین  کم استفاده ترین روش‌هایی هستند که میتوانید برای ایجاد یک بک لینک خوب، از آن بهره مند شوید. بسیاری از  سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی که دارای پیج رنک بالا هستند که همین مزیت به نوبه‌ خود اثر مستقیمی روی پیج رنک اکانت و پروفایل شما را نیز خواهد داشت. اگرچه بعضی از این شبکه‌ها اعضا و دنبال کننده‌های کمی دارند، اما در مقابل، شبکه‌های اجتماعی با فالوئرهای بسیار و میلیونی نیز کم نیستند.

مثلا آخرین باری که من پروفایل twitter خودم را کنترل کردم، داری پیج رنک پنج بود! و این بدین معنا است که شما میتوانید با استفاده از همین روند تعداد زیادی بک لینک حرفه ای ایجاد کنید. تعداد  از این شبکه های اجتماعی، این اجازه را به شما خواهند داد که در قسمت پروفایل ، لینک‌  وبسایت یا وبلاگ خود را قرار دهید. این قابلیت را دست کم نگیرید و نهایت استفاده را از آن ببرید!

قدم سوم بک لینک


از سایت‌های خبریِ غافل نشوید!

یکی دیگر از موثرترین راه های ایجاد بک لینک‌ ، استفاده از سایت‌های خبری مرجع هستند که اگر به درستی انجام میشوند، تاثیر زیادی در کار شما خواهند داشت. شیوه ی کار این نوع از وبسایت‌ها به این روند است که آنها محتوا و مطالب زیادی را برای پخش و انتشار در دیگر وبسایت‌های خبری کوچکتر و زیرشاخه‌ی خود  تامین خواهند کرد که این به معنای فرصت بهتری برای بیشتر دیده شدن شما و در نتیجه فضای بزرگتری برای بک لینک‌های شما خواهند بود.

نکته  که باید به آن توجه کرد اینخواهد بودئ که برای استفاده از این روش ها، حتما دقت فراوانی کنید که عناوین انتخابی شما به حد کافی جذاب و تحریک کنندهبرای کاربران باشند. علاوه بر این حتما به یاد داشته باشید که، لینک خود را در اواسط متن هم بگنجانید. چون ممکن است بسیاری از افراد متن شما را برداشته و کپی کنند و برای اینکه نشان ندهند متن متعلق به خودشان نیست هیچ گونه لینکی به وبسایت شما ندهند. اما با این روش، میتوان تا حدودی با این مشکل مقابله کرده است.

قدم چهارم بک لینک


تبادل لینک داشته باشید!

اگرچه این راه، یکی از قدیمی ترین روش‌ها هستند، اما هنوز هم  که هنوز هست اثر به سزای  را دارند. به یاد دارم آن اوایل که کار در دنیای وب را تازه شروع کردم، برای افزایش رنکینگ بعضی از واژهای کلیدی و keywordها، از همین روش  تبادل لینک استفاده کردم.

اگر تصمیم بر استفاده از این روش داشته باشید باید توجه کنید که داشتن یک وبسایت جداگانه غیر از وبسایت کنونی، جهت ثبت لینک‌های طرف مقابل، امری بسیار ضروری هستند. چرا که با این کار، امنیت وبسایت اصلی خود را زیاد کرده و از جریمه شدن توسط موتورهای جستجو بعلت استفاده‌ی زیاد از لینک‌ها جلوگیری میکنید.

قدم پنجم بک لینک


از وبسایت‌های منتشر کننده‌ اسناد و اطلاعات استفاده کنید!

یکی دیگر از راه های فوق العاده تاثیر گذار، ثبت کردن مقالات ،مطالب و کتاب‌های الکترونیکی شما در وبسایت‌ها و پایگاه‌های انتشار اسناد و مطالب باشد.

شما میتوانید این روش را با جمع کردن پست‌ها و مطالب سایت خود و تبدیل آنها به یک فایل pdf انجام دهید. سپس آن را در یکی از این وبسایت‌ها آپلود کرده و در کنار آن، بک لینکی هم به وبسایت خودتان بدهید.

بسیاری ازافراد از انجام این روش ترسیده و خودداری میکنند اما مطمئن باشید برخلاف تصور آنها این روش، بک لینک‌های بسیار خوبی به شما میدهند. چون اغلب این سایت‌های انتشار اسناد، توسط گوگل و همچنین سایر موتورهای جستجو رتبه دهی و اعتبار سنجی شده و لینک‌هایی که در اغلب آنها وجود دارد نیز، dofollow میشوند.

قدم ششم بک لینک


در دیگر وبلاگ‌ها و وبسایت‌ها، بصورت میهمان فعالیت کنید و پست بگذارید!

این راه نیز یکی دیگر از مهمترین روش‌هایی ست که میتوانید جهت ایجاد بک لینک‌های یک طرفه به وبسایت خود، استفاده کنید. در این روش برخلاف روش تبلیغ با استفاده از متن (روش اول)، میتوانید بک لینک‌های مطمئن‌تر و با کیفیت تری ایجاد کنید، چرا که وبسایت‌ها که شما بصورت میهمان در آنها پست میگذارید، بصورت چندین باره توسط گوگل اعتبارسنجی میشوند و بنابراین هیچکس حق گذاشتن پست‌های تکراری و اسپم را ندارد.

وبلاگ‌ها و وبسایت‌های زیادی وجود دارند که دارای پیج رنک بالایی هستند و متن ومقاله‌ی شما میتواند برای مدتی در صفحه‌ی اول آنها باقی بماند. در این صورت با گذاشتن یک پست و متن عالی، اعتبار خودتان را بالا برده اید و در نتیجه افراد بیشتری را به وبسایت خود هدایت خواهید کرد.

قدم هفتم بک لینک


درست  کامنت (دیدگاه) بنویسید!

اظهار نظرهای زیادی مبنی براین وجود دارد که گذاشتن کامنت و نظردر  وبسایت‌ها، نمیتواند در ایجاد بک لینک‌ها موثر باشد. اما ما به شما قول میدهیم که این روش تست شده و واقعا تاثیر گذار است!

اگرچه اسپم کردن افرادی که در کامنت‌ها و نظراتشان فقط بک لینک میدهند را پیشنهاد نمیکنیم، با این حال شما هنوز هم میتوانید از این روش به نفع خود استفاده  درست کنید! تنها به این شرط که سعی کنید دیدگاه های باارزشی بگذارید.

نکته‌ی مهمی که باید بدانید این است که بعضی از این دیدگاه ها  هیچ تاثیری در ایجاد بک لینک‌ها ندارند و این شامل آن دسته از نظراتی میشوند که در وبسایت‌ها و وبلاگ‌های nofollow گذاشته میشوند. در مقابل، وبسایت‌ها و کامنت‌های dofollow هستند که بهترین اثر را دارند و کافی است لیستی از آنها را تهیه کنید تا در مواقع نیاز از این راه استفاده کرده و حداکثر بهره را ببرید.

5 دیدگاه

    1. سلام
      لینک های که nofollow می‌کنیم یعنی به موتور جستجو می‌گوییم که این لینک را دنبال نکند در واقع آن را معرفی می‌کنیم ولی آن را تأیید نمی‌کنیم ، پس از اعتبار خودمان کم نمی‌شود . لازم به ذکر است که در الگوریتم جدید گوگل لینک دادن از سایت هایی که موضوع مرتبطی با هم ندارند باعث کاهش امتیاز در گوگل می شود .
      لینکهای dofollow به لینکهایی گفته میشود که موتورهای جستجو هنگام برخورد به آنها به دنبال کردن لینک موردنظر میپردازند.

ارسال پاسخ

آرسینه
آرسینه جدیدترین و بروز ترین مطالب در حوزه های تغذیه, روانشناسی, پوست ومو, گردشگری, فرهنگی, سبک زندگی, تکنولوژی, تناسب اندام, رژیم غذایی, بیماری های نادر و.. آرسینه همواره سعی بر بهبود هر چه بهتر کیفیت محتوا خواهد بود.