سخت افزار

انواع دوربین های مداربسته کدامند؟

انواع دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته Closed-circuit television یا مخفف آن cctv است. که معنی آن جعبه جادویی مدار بسته است، در واقع به این دوربین های ثابت در یک مکان گفته می شوند. برای آشنای با انواع دوربین های مداربسته با آرسینه همراه باشید.

باید بدانید که دوربین مداربسته را به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت هستند و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. ولی از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز گفته می شود.

کاربردهای دوربین مداربسته

همه با برخی از کارهای این دوربیت ها آشنا هستیم اما کاربرد اصلی و عمده دوربین های مداربسته در سیستم های حفاظتی است اما کاربرد های آن به سیستم های حفاظتی محدود نبوده و از آن فراتر می رود کاربردهایی دوربین مدار بسته عبارتنداز :  کاربردهای پلیسی ، نظامی، فضایی ،صنعتی ، کنترل ترافیک ، ارتباطات ویدیویی، و تصویر برداری نامحسوس است.

انواع دوربین مداربسته

از نظر نوع سیگنال به سه دسته تقسیم می شوند.

۱- دوربین های آنالوگ

۲- دوربین های دو منظوره

۳- دوربین های ip (آی پی تحت شبکه)

از نظر نوع شکل ظاهری و کاربرد عبارتنداز :

۱- دوربین های دام dome

۲- دوربین های صنعتی

۳- دوربین های مینیاتوری

۴- دوربین های مادون قرمز ir

۵- دوربین های اسپید دام (دوربین های چرخشی ptz)

از نظر نوع قاب و پوشش عبارتنداز :

۱- دوربین های ضد آب قاب بزرگ (پمپ بنزینی)

۲- دوربین های مخفی

۳- دوربین های قاب فانتزی

آرسینه
آرسینه جدیدترین و بروز ترین مطالب در حوزه های تغذیه, روانشناسی, پوست ومو, گردشگری, فرهنگی, سبک زندگی, تکنولوژی, تناسب اندام, رژیم غذایی, بیماری های نادر و.. آرسینه همواره سعی بر بهبود هر چه بهتر کیفیت محتوا خواهد بود.