دانستنیهای تکنولوژی

الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن آرسینه

الگوریتم پنگوئن


بعد از گذشت دو سال و انتظار همه کاربران و علاقه مندان دنیای سئو بالاخره به روزرسانی الگوریتم پنگوئن انجام شد.

این چهارمین به روزرسانی بزرگ الگوریتم پنگوئن است که با نام ۴٫۰ روانه دنیای وب شده است.

پنگوئن

فیلتری است که طراحی شده برای شناسایی و دستگیری سایت هایی که در نتایج جستجو گوگل اسپم هستند اما سیستم شناسایی اسپم گوگل قادر به شناسایی آن ها نیست. پنگوئن برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ میلادی معرفی شد که بر پایه بازه های دوره ایی فعالیت می کرد.

اگر سایتی توسط پنگوئن مجرم شناخته شود جریمه هایی را دریافت خواهد کرد که تا دوره بعدی شناسایی ها که ممکن است چند ماه به طول انجامد شامل جریمه شود. حتی اگر فعالیت های لازم برای رفع مشکل ها و شرایط پر خطر هم از سایت جریمه شده حذف شود تا دوره بعدی که مورد بازرسی قرار گیرد شامل جریمه خواهد شد.

آخرین به روزرسانی انجام شده برای الگوریتم پنگوئن یعنی نسخه ۳٫۰ در ماه اکتبر سال ۲۰۱۴ میلادی بود یعنی سایت هایی که در آن دوره جریمه شده بودند باید ۲ سال صبر می کردند تا از جریمه ها آزاد شوند.

به گفته گوگل این نسخه Real-time است یعنی اطلاعات و داده ها در سریع ترین زمان ممکن بررسی می شود به همین دلیل تغییرات بسیار سریع تر خواهد بود یعنی پس از زمان کوتاهی از خزش و ایندکس کردن صفحات نتایج آن دیده می شود.

در این به روزرسانی به گفته گوگل این الگوریتم جزیی تر شده است و اسپم ها بر اساس سیگنال ها مورد بررسی قرار می دهد اما به این معنی نیست که فقط صفحه جریمه شود بلکه کل سایت جریمه می شود.

 آرسینه

 

ارسال پاسخ

آرسینه
آرسینه جدیدترین و بروز ترین مطالب در حوزه های تغذیه, روانشناسی, پوست ومو, گردشگری, فرهنگی, سبک زندگی, تکنولوژی, تناسب اندام, رژیم غذایی, بیماری های نادر و.. آرسینه همواره سعی بر بهبود هر چه بهتر کیفیت محتوا خواهد بود.